פרסום קריאייטיב ותופעות רשת

מנגל חשמלי או גריל גז – מה עדיף?

מאת מומחי אתר www.finder.co.il

הישראלים ידועים באהבתם לצליית בשר לסוגיו וסגנונותיו השונים. המנגל, ברביקיו, או "על האש" היו לאירוע חברתי המככב בכל הזדמנות, בטבע או במרפסת, ביום חול או חג. השנה האחרונה גרמה לכולנו להתכנס בבתים, בין בשל מגפת הקורונה שפרצה לחיינו במפתיע, בין מפאת המצב הביטחוני.

אך התחביב המשותף לא נזנח – במקום בפארקים ובגנים הלאומיים הוא עבר לבתים. עבור הממנגלים הביתיים ישנם בעיקר שני סוגי מתאימים: גריל חשמלי או גריל גז. לכל אחד מהם יתרונות וחסרונות שעליהם חשוב לתת את הדעת טרם בחירה ורכישה.

Credit: freepik

גריל גז

גריל מסוג זה נועד לשימוש בבית, במרפסת או בחצר, פועל על גז בישול. הוא חייב להיות מחובר למקור גז, כלומר למערכת הגז המרכזית בבניינים חדשים, לבלוני גז בבניינים ישנים, או לבלון מיוחד שנועד למטרה זו. ישנם גרילי גז מומלצים במגוון דגמים, המאובזרים במשטחים שמאפשרים צלייה במקביל של מינֵי מאכלים שונים. לגריל גז מנגנון ויסות חום, והשימוש בו פשוט ונוח.

ישנם סוגים שונים של גריל גז: גריל נייד – בעל גלגלים, מוֹבּילי וניתן לניוד בקלות; גריל מובנה – משתלב במרפסת או בחצר ותופס מקום קטן יחסית, יקר יותר מהגריל הנייד; גריל אינפרה אדום – מבוסס על הצתה של גז טבעי או פרופאן, ומיוצר מחומר קרמי. בגריל זה החום מתפשט באופן שווה על כל המשטח, ומאפשר צלייה מהירה והכנת כמה סוגי מאכלים במקביל.

יתרונות גריל גז: מתחמם במהירות ומגיע בתוך זמן קצר לטמפרטורה האופטימלית, לעומת גריל חשמלי; אידיאלי להכנה קלה של אוכל בריא בצלייה מהירה, מזכיר את הטעם של חוויית "על האש" אמיתית; קל ונוח לניקוי.

חסרונות גריל גז: בשימוש בו ישנה סכנה של דליפת גז. לפיכך, התקנת גריל כזה צריכה להיעשות על ידי איש מקצוע מוסמך; מידת החום שמקבל המזון אינה עוצמתית כפי שהיא בגריל פחמים; הצטברות פחם שנשרף ולכלוך מתחת למבערי הגריל. לכן, למניעת דליקות וריח בלתי נעים, יש להקפיד על תחזוקת המכשיר ולנקותו בקביעות. בהיבט עלות – מחירי גריל גז נעים בין כמה מאות שקלים לעשרות אלפי שקלים, לפי המותג, הגודל, האיכות והדגם.

מנגל חשמלי

במנגל מסוג זה משתמשים בעיקר בבית כיוון שהוא חייב להיות מחובר לשקע חשמל (יש המשתמשים בו גם בחצר או במרפסת). מנגל חשמלי מוצע במגוון דגמים וצורות.

יתרונות מנגל חשמלי: זהו סוג הגריל הפשוט ביותר לתפעול ותחזוקה; מנגל חשמלי מומלץ ואיכותי בעל שני משטחי חימום לחיצים מאפשר לצלות את המזון בלי צורך להופכו; מנגל חשמלי קטן אינו תופס מקום רב וניתן למקמו גם על השיש במטבח.

חסרונות מנגל חשמלי: בדגמים עם שני משטחים לחיצים או משטח אחד, חלק או מפוספס, זמן הצלייה ממושך ואי אפשר להכין בהם כמה מנות בו בזמן, לכן מכשירים אלה פחות מתאימים למשפחות גדולות; בדגמים פשוטים אין פונקציה של ויסות חום, ורמת החימום היא אחידה ונמוכה יחסית – 200 מעלות; בדגמים הכוללים מכסה מזכוכית או ממתכת מצטברת לחות בחלקו הפנימי של המכסה, והבשר עובר תהליך של אידוי יותר מאשר צלייה – דבר שיכול להשפיע על הטעם; בדגמים שמזכירים את מנגל השטח, כשאת הגחלים מחליף גוף חימום, ניקוי המכשיר אינו פשוט בשל המיצים שניגרים לתחתית; הטעם של המזון הנצלה אינו דומה לארומת הצלייה של גריל מסורתי.

בהיבט עלות – ככלל, מנגל חשמלי זול יותר מגריל גז. מחירי מכשירים מסוג זה נעים בין כמה מאות שקלים לכ-10,000 ש"ח. גם כאן, המותג, הגודל, הדגם והאיכות קובעים את המחיר.

לייק לפטריה בפייסבוק

תגובות
Loading...