פרסום קריאייטיב ותופעות רשת

איטום גגות – כל מה שצריך לדעת

אחד התהליכים החשובים בבנייה של מבנים חדשים ושיפוץ מבנים ישנים, הוא כל מה שקשור לנושא של איטום באופן כללי ואיטום גגות בפרט. מדובר בתהליך עבודה שנועד למנוע חדירה של מים (דגש על מי גשמים) מבחוץ וכן במקרים רבים, זה מאפשר גם לשמור על איכות הבידוד במבנה.

קרדיט: elements.envato.com

איטום גגות זו עבודה שמתבצעת על ידי אנשי מקצוע שמתמחים בכך, בהתאם לסוג המבנה וסוג הגג שיש בו, וכן בהתאם לחומרים בהם נכון להשתמש על מנת לייצר תהליך עבודה איכותי אשר יכול להחזיק מעמד זמן רב.

במאמר זה אנחנו נסקור נקודות שונות שחשוב לדעת על איטום גגות. זאת על מנת שתוכלו לדעת, מה לבדוק לפני שאתם מזמינים איש מקצוע כזה או אחר ובאופן כללי כיצד להזמין מומחה איטום שיוכל לספק לכם תהליך עבודה איכותי ומקצועי.

כיצד מתבצע איטום גגות

ישנם אמצעים שונים בעזרתם אפשר לבצע את תהליך האיטום. בעיקרון, היום נהוג להשתמש ביריעות ביטומנטיות. מדובר על יריעות אשר מכסות את כל הגג על פי גודל השטח שלו, תוך כדי הלחמת היריעות אל המבנה ושימוש בחומרי איטום שונים אשר מותקנים על גבי היריעות ונועדו לשמור עליהן מפני השמש.

לא תמיד זה אפשרי בגלל מבנה הגג וכן בגלל העלות. מדובר על תהליך שנחשב יקר יותר מתהליכי איטום באמצעות חומרים אחרים. אם רוצים לייצר תהליך עבודה זול יותר, אז משתמשים בשיטות כמו מריחת זפת, וכן בחומרים אקריליים. לעומת זאת, אם רוצים להשתמש בחומרים יקרים יותר, אז אפשר להשתמש בחומרי איטום פוליאוריטניים, שנחשבים יותר יוקרתיים ומתאימים למבנים בהם לא ניתן להשתמש ביריעות ביטומינטיות.

חשוב להדגיש, לפני שמתחילים בתהליך העבודה, יש לבחון כיצד בנוי הגג, מה יש עליו והאם ניתן וצריך להזיז את המרכיבים השונים שמותקנים עליו בשביל לבצע את תהליך האיטום. מעבר לכך, יש למדוד את גודל השטח, זאת על מנת שיהיה ניתן לדעת מה כמות וגודל החומרים בהם צריך להשתמש.

נקודות חשובות שצריך להתייחס אליהן כשמזמינים מומחה לאיטום

אחת הנקודות החשובות ביותר בתהליך איטום גגות, הוא התזמון. מתי מבצעים את העבודה. מאחר ואנחנו רוצים להימנע מחדירה של מי גשמים אל תוך המבנה, אז באופן טבעי נתחיל בביצוע התהליך כבר בקיץ. אם נחכה איתו, אנחנו עלולים למצוא את עצמנו נכנסים לחורף עם גג לא אטום, מה שיכול לגרום נזק משמעותי לשגרת החיים שלנו ולמבנה עצמו.

כמו כן, חשוב מאוד לוודא שאנחנו מקבלים אחריות מלאה על השירות ועל החומרים בהם משתמש המומחה שהזמנו לביצוע העבודה. שכן, אם חס וחלילה השירות לא היה מקצועי מספיק או שהוא פספס חלק מסוים, אנחנו עלולים להתמודד עם חדירה של מים למבנה ואז הוא יצטרך לחזור אלינו ולתקן את הנזק.

לייק לפטריה בפייסבוק

תגובות
Loading...