פרסום קריאייטיב ותופעות רשת

הוידוי המרגש של שרית חדד בקמפיין היופי האמיתי של DOVE

במותג מוצרי הטיפוח Dove מקפידים זה שנים לפרסם את עצמם בדרך שונה וייחודית, ולצאת נגד תפיסת היופי הנשי המקובלת, הכוללת בין השאר דוגמניות רזות מדי, ניתוחים פלסטיים לשיפור פגמים ותרבות הפוטושופ שהשתלטה כמעט על כל תמונה או וידאו פרסומי בכיכובן של נשים. כמובן, כל התופעות הללו גורמות יחד לירידה משמעותית בביטחון ובהערכה העצמית של נשים בכלל וצעירות בפרט, ברחבי העולם וגם בישראל.

אחרי קמפיינים עולמיים מוצלחים כמו “Dove Real Beauty Sketches” (מבחן הקלסתרון) הויראלי והמצויין, “תעלול הפוטושופ” המעולה וגם הסרטון הקצר והמקסים “Camera Shy” המדגים את ההבדל ביחס למצלמה בין ילדות קטנות ותמימות  לבחורות מתבגרות ונשים, משיקה Dove באמצעות משרד הפרסום מקאן אריקסון קמפיין ישראלי חדש ויוצא דופן בכיכובה של שרית חדד, קמפיין שמטרתו להעניק לצעירות ישראליות כלים לשיפור הדימוי העצמי, בעידן האינסטגרם והפייסבוק החושפניים.

הקמפיין הישראלי נוצר בעקבות תופעה מדאיגה ומוכרת שהולכת ומתפשטת ברשת בחודשים האחרונים במסגרתה צעירות מעלות תמונות וסרטונים חושפניים שלהן לרשת ומבקשות מהגולשים לקבוע האם הן יפות או לא, וגם בעקבות מחקר שבוצע בחברה וקובע כי 6 מתוך 10 נערות נמנעות מלבצע פעילויות שהן אוהבות בגלל דימוי עצמי וכיוון והן לא מרוצות מהמראה שלהן.

בסרטון, יושבת שרית חדד מול המצלמה, ומדברת אל הצעירות הישראליות בגובה העיניים. היא מספרת להם על הדרך שעברה עד להצלחתה, ולא מתביישת לציין שאף על פי ש לא הייתה דוגמנית צמרת, ולמרות הנתונים ה”רגילים” שלה, היא לא ייחסה חישבות לביקורות עליה ולימים הפכה לזמרת הכי מצליחה בארץ.

במקביל לתוכנית תכנית “בעד עצמי” של Dove שעוזרת ותומכת באלפי צעירים וצעירות ישראלים,מנסה שרית חדד להעביר מסר חשוב לכל הצעירות המעריצות אותה וצופות בה, שתפיסת היופי קשורה בהערכה ודימוי עצמי חיוביים. חשוב שכל אחת תאמין בעצמה, תגשים את עצמה, תעשה מה היא אוהבת ורוצה, ואם תדאגי לשדר את זה ולא לעצור בגלל מאנשים ביקורתיים, גם החברה תתייחס אליך אחרת.

מדובר בהחלט בקמפיין חיובי וחשוב, וכיף לראות את העקביות של Dove והדבקות שלה במטרה לשנות את פני החברה.

לייק לפטריה בפייסבוק

תגובות
Loading...