מדוע נשים מפחדות ממצלמות?

בחברת מוצרי הטיפוח דאב, מקפידים באופן קבוע לצאת נגד תפיסת היופי הנשי המקובלת הכוללת בין השאר דוגמניות רזות, ניתוחים פלסטיים ותרבות פוטושופ הגורמות יחד לירידה משמעותית בביטחון ובהערכה העצמית של נשים בעולם. גם הסרטון החדש של החברה, הממשיך את קו הפרסום שלה “את יותר יפה מכפי שאת חושבת”, עוסק בנושא החשוב הזה ומנסה להבין מדוע נשים כל כך שונאות ופוחדות להצטלם.

הסרטון “camera shy” כבר הספיק לזכות בפרס זהב בפסטיבל הפרסום Cannes lion שהתקיים לפני כשבועיים, ומנסה להמשיך את ההצלחה העצומה של קמפיין הקלסתרונים המעולה של דאב, שהפך לסנסציה ויראלית לפני כשלושה חודשים.

בסרטון מוצגות מגוון בחורות ונשים על רקע פסקול מתוק, תוך שהם צוחקות, צועקות או סתם משתובבות, כשהמכנה המשותף ביניהן הוא שכולן בורחות ומפחדות מהמצלמה. בהמשך מופיע הכיתוב: “מתי בדיוק היה הרגע בו הפסקת לחשוב שאת יפה?”, כשמיד לאחריו אנחנו נחשפים לילדות קטנות שבניגוד לנשים הבוגרות, משתעשעות ללא חשש מול המצלמה, עושות פרצופים ופוזות מצחיקות.

כמובן, המטרה של הקמפיין היא להוכיח כיצד אידיאל היופי המוטעה גורם לירידת ביטחון בקרב נשים וכתוצאה מכך, לבריחה מתמדת שלהן מהמצלמות. הסרטון זכה לכמה עשרות אלפי צפיות ולא הצליח לשחזר את ההצלחה של קמפיין הקלסתרונים, אבל הוא מקסים ומעניק חומר למחשבה.

לייק לפטריה בפייסבוק