ניסוי הקלסתרון: עד כמה את באמת מעריכה את עצמך? (וידאו)

חברת Dove ערכה ניסוי חברתי מעניין במיוחד שחוקר איך נשים תופסות את המראה החיצוני שלהן אל מול מה שהסביבה רואה. לשם כך הזמינו לניסוי את צייר הקלסתרונים המנוסה גיל זמורה, שעבד והוכשר ב FBI.

פעם אחר פעם, נכנסה אישה לחדר של זמורה ותיארה לו מבעד לפרגוד שחצץ ביניהם איך היא נראית על מנת שיצייר לה קלסתרון. הנשים שציירו להן קלסתרון התבקשו לשוחח ולהתיידד עם אנשים בחדר המתנה. אותם אנשים נכנסו לאחר מכן לחדר של צייר הקלסתרונים והוא ביקש מהם לתאר מזוי תהראייה שלהם את המראה החיצוני של האישה שהם הכירו, אשר את הקלסתרון שלה צייר זה עתה. באמצעות התיאור שלהם הוא יצר קלסתרון נוסף של אותה אישה.

עוד בפטריה: תעלול הפוטושופ של dove

dove

כעת נוצרו לכל אישה שני קלסתרונים,  אחד לפי התיאור העצמי לפי תפיסתה שלה והשני על פי התיאור של האנשים ששוחחו איתה והתרשמו ממנה. התוצאות מראות שיש פער בולט ומהותי בין שני התיאורים והקלסתרונים, הפער שבין איך שאנחנו רואים את עצמנו לבין איך שאנשים אחרים רואים אותנו. כמו כן ניכר שנשים הן המבקרות הכי קשות של עצמן, עובדה ידועה שקיבלה אימות ממשי.

הניסוי הזה הוא חלק מקמפיין “את יותר יפה מכפי שאת חושבת” המשך לקו הפרסומי של דאב בו יוצאת חברת הטיפוח נגד פוטושופ ונגד תרבות השלמות המוצגת בשלל פרסומים ומגזינים, בכל הנוגע לנשים. בדאב מאמינים במראה אמיתי וטבעי, והניסוי המסקרן שבוצע כאן רק מוכיח כמה נשים עשויות להרגיש נחותות ולא יפות, על אף שהמציאות מוכיחה אחרת לגמרי.


מומחה לקידום אורגני ויוצר תוכן ותיק בעולמות טכנולוגיה, צרכנות, סקירות והשוואות מוצרים, פנאי ובידור.
במידה ועלתה לכם שאלה בנוגע לתוכן שקראתם בכתבה מוזמנים לפנות אלינו למייל [email protected] ונשמח לעזור לכם.

לייק לפטריה בפייסבוק