זאת הסיבה האמיתית בגללה הכלב שלכם מסתכל עליכם בזמן שהוא עושה קקי

אם גם אתם מגדלים כלב ונוהגים לטייל איתו במהלך היום, ודאי הבחנתם לא פעם בכך שהכלב שלכם נוטה להסתכל לכיוונכם ולהביט עליכם בזמן שהוא נכנס לפוזיציה ועושה קקי. כמובן, האינסטיקנט הראשוני שלנו הוא לחשוב שההרגל המגונה הזה נובע מכך שהכלב מתבייש, או לחילופין, מבקש מכם להפנות ממנו את המבט כדי להעניק לו מעט פרטיות בזמן שהוא מבצע את צרכיו. אולם, הסיבה האמיתית לכך היא שונה לגמרי, והיא הרבה יותר עמוקה ממה שאתם חושבים.

למרות התכונות האנושיות שאנחנו נוהגים לשייך להם, כלבים הם עדין בעלי חיים וככאלה, הם קשובים ומודעים מאוד לסביבה שלהם ולמקום שלהם בסביבה הזאת וכחלק ממנגנון ההישרדות הטבעי שלהם, הם חייבים להיות עירניים לכל סכנה שיכולה להגיע.

כשהכלב שלנו מבצע את צרכיו, הוא נמצא במצב בו הוא מרגיש מאוד פגיע. הוא צריך להיכנס לפוזיציה מאוד ספציפית על מנת לבצע את הפעולה הזאת וכאשר הוא נמצא בה, המעבר למצב תקיפה או בריחה הופך להיות איטי ומורכב יותר. למעשה, הוא מודע לכך שבזמן שהוא עושה את הצרכים שלו הוא דיי חסר הגנה.

אז איפה אתם הבעלים נכנסים לתמונה? ובכן, למרות הסכנה, הכלב שלכם יודע ומרגיש שהוא חלק מהלהקה שלכם, או במילים אחרות, חלק מקבוצה משפחתית מלוכדת. אם הכלב שלכם מביט בכם בזמן שהוא עושה את צרכיו זה מפני שהוא סומך עליכם שתתנו לו התרעה או סימן באמצעות שפת הגוף שלכם במידה והוא צריך לחשוש מפני סכנה כלשהי שמאיימת עליו בזמן הזה. בנוסף, הוא מצפה מכם שתגנו עליו במידת הצורך. לכן, אם תזוזו לפתע בצורה מהירה במצב הזה, אתם יכולים להיות בטוחים שהכלב שלכם יגיב גם הוא בצורה דומה.

אגב, לעיתים זו גם הסיבה שחלק מהכלבים לא מבצעים את צרכיהם כשהם בסביבה של אנשים או כלבים אחרים, או כאשר הם קשורים ברצועה, פשוט כי הם לא רוצים למשוך תשומת לב ומעדיפים להתרחק מההמולה לסביבה רגועה בהם מרגישים בטוחים.

בכל מקרה, אם הכלב שלכם מסתכל עליכם וגם אם לא, חשוב לתת לו את הכבוד וההתייחסות אליהם הוא ראוי ולאפשר לו לעשות את צרכיו בצורה הטבעית אליה הוא רגיל ובסביבה בה הוא מרגיש בנוח, וכמובן להשתדל שלא לעשות שום דבר שיבהיל אותו תוך כדי.

Credit: Pixabay

>> זאת הסיבה בגללה כלבים מטים את ראשם הצידה כשאנחנו מדברים אליהם

מומחה לקידום אורגני ויוצר תוכן ותיק בעולמות טכנולוגיה, צרכנות, סקירות והשוואות מוצרים, פנאי ובידור.
במידה ועלתה לכם שאלה בנוגע לתוכן שקראתם בכתבה מוזמנים לפנות אלינו למייל [email protected] ונשמח לעזור לכם.

לייק לפטריה בפייסבוק