פרסום קריאייטיב ותופעות רשת

צפו בתגובה האדירה של עיוור צבעים שרואה בפעם הראשונה בחייו את הצבע סגול

עבור רבים מאיתנו, הצבעים והגוונים של העצמים והסביבה המקיפה אותנו נלקחים כמובנים מאליהם, אך כידוע, יש חלק לא מבוטל מהאוכלוסיה אשר סובלים מעיוורון צבעים ורואים את העולם בצורה קצת שונה מאיתנו, בכמות מצומצמת מאוד של צבעים.

בחור צעיר בשם איתן זאקרי סקוט שחי את חייו עם עיוורון צבעים חלקי קיבל לאחרונה מחברתו לעבודה מתנה מיוחדת שכמעט וגרמה לו לאבד שליטה מרוב התרגשות, כאשר בפעם הראשונה בחייו הצליח להבחין בצבעים כמו סגול, ורוד וירוק, צבעים שעד אז לא ממש היו קיימים עבורו

מדובר במשקפיים פרי פיתוחה של חברה בשם enchroma, משקפיים מיוחדים שנראים כמו משקפי שמש פשוטים אך מסוגלים לתקן עיוורון צבעים. הקטע המגניב באמת בכל הסיפור הזה שהופך את הסרטון הבא לכל כך מרגש, הוא העובדה שאף אחד מחבריו לעבודה של איתן לא הכין אותו מראש למה שעתיד להתרחש ברגע שירכיב את המשקפיים החדשים שקיבל מהם, ופשוט ביקשו ממנו להרכיב אותם ובמקביל הפעילו את המצלמה כדי לתעד את התגובה שלו. כפי שאתם ודאי מנחשים, התוצאה הסופית פשוט מעולה.


הפערים בראייה בין בני אדם נובעים מההבדלים בכמות והרגישות של תאי החרוט (נקראים גם תאי מדוך), תאים שנמצאים ברשתית העין שנו ואחראים ליכולת שלנו להבחין בין צבעים וגוונים שונים.

בחנו את עצמכם: עד כמה אתם מסוגלים להבחין בין גוונים שונים של צבעים

אצל מרבית האנשים, במצב הנורמלי, קיימים שלושה סוגי תאי חרוט, הרגישים לשלושה צבעים שונים: אדום, ירוק וכחול המרכיבים את שלל הגוונים והצבעים אותם אנחנו מסוגלים לראות. אלא שלעיתים, אצל אחוז מסוים מהאוכלוסיה, אחד מסוגי תאי החרוט לא מתפקד כראוי מה שגורם לעיוורון צבעים חלקי, בהתאם לסוג תא החרוט שלא מתפקד.

באמצעות באזפיד

לייק לפטריה בפייסבוק

תגובות
Loading...