פרסום קריאייטיב ותופעות רשת

5 מקצועות ללא תואר ראשון

תואר ראשון לא תמיד מהווה תנאי לקבלה לעבודה ויש לפחות 5 מקצועות אטרקטיביים שאליהם ניתן להצטרף לאחר הכשרה קצרה בלבד. הנה הם לפניכם

תואר ראשון פותח הרבה דלתות בשוק העבודה, אך מצד שני הוא גם דורש השקעה לא מבוטלת של זמן וכסף. את רוב התארים ניתן לקבל רק לאחר מסלול לימודים מפרך של 3 שנים ואף פעם אי אפשר להבטיח בעקבותיהם עבודה מתגמלת. בנוסף, כיום יש המון מקצועות אטרקטיביים שאליהם אפשר להתקבל לאחר לימודי תעודה או הכשרה קצרה בלבד.

הנה למשל 5 מקצועות שרלוונטיים גם עבור גברים ונשים ללא תואר ראשון:

לימודי תעודה
קרדיט: pixabay

עבודה בתחום התקשורת

תואר בתקשורת מעניק רקע תיאורטי ובחלק ממוסדות הלימוד כולל גם הכשרה מעשית והתמחות. עם זאת, בפועל אין כמעט אף גוף תקשורת שבוחר מועמדים ועובדים על סמך התואר הראשון. חשוב יותר להשיג קשרים אישיים, להראות מוטיבציה גבוהה ולגלות יצירתיות כדי להשתלב בענף התקשורת ויש גם קורסי הכשרה קצרים וממוקדים בתחומים מגוונים.

תכנות

דווקא עבודה בהייטק לא תמיד דורשת מכם תואר ראשון. רוב האנשים לא עומדים בתנאי הקבלה הנדרשים כדי ללמוד מדעי המחשב באוניברסיטה, אז הפתרון עבורם הוא לעבור קורס תכנות קצר ולקבל תעודה שמעידה על ההכשרה שלהם. מעבר לכך, חברות הייטק בישראל מגייסות אנשים לפי יכולות וניסיון מקצועי שנצבר בצבא. זה גם יכול לשחק לטובת גברים ונשים בלי תואר ראשון ולקדם אותם על פני דורשי עבודה אחרים.

ניהול חשבונות

מנהלי חשבונות לא חייבים להיות בעלי תואר ראשון ורבים מהם מנצלים את ההכשרה המקצועית הקצרה כדי לפתוח עסק עצמאי. במקביל, מנהלי חשבונות יכולים  להתקבל לתפקידים זוטרים כשכירים ועם הזמן לצבור ניסיון שיקדם אותם בקריירה. הדגש הוא בכל מקרה על הכשרה ספציפית בניהול חשבונות ועל ניצול יכולות אישיות להפקת ערך מוסף עבור המעסיק או הלקוחות.

שיווק ופרסום

אנשים יצירתיים שיודעים לחשוב מחוץ לקופסא מוצאים את עצמם לעיתים קרובות בתחום השיווק והפרסום בלי שום סוג של רקע אקדמי, תואר ראשון או אפילו תעודת הכשרה מקצועית. בתחום השיווק והפרסום מגייסים כל הזמן אנשים חדשים ובוחנים אותם על פי ביצועים בלבד. כמו כן, זהו תחום דינאמי שבו ידע קיים עלול לאבד מהרלוונטיות שלו בתוך זמן קצר.

פתיחת עסק

רוב בעלי העסקים הם נטולי תואר ראשון. אותם אנשים שמגלים יוזמה, אוזרים אומץ ופותחים עסק משקיעים את השנים הכי יפות שלהם בפיתוח אישי ובחיפוש אחר רעיונות חדשים, שירותים או מוצרים. הם בוחרים לפתוח עסק על מנת להגשים את החלום, אך יכולים תוך כדי העבודה להעשיר את הידע שלהם עם קורסים מקוונים והכשרה מקצועית. לבסוף, יש לציין שאין חובה חוקית להחזיק בתואר כדי לפתוח עסק.

לייק לפטריה בפייסבוק

תגובות
Loading...