פרסום קריאייטיב ותופעות רשת

5 המקצועות הנחשקים ביותר

מקצוע מסוים יכול להפוך לנחשק אם הוא מציע תנאים נוחים, שכר גבוה ומעמד חברתי. במאמר הבא נציג בפניכם 5 מקצועות שעונים על הקריטריונים האלה ונסביר איך מגיעים אליהם

שוק העבודה עובר בשנים האחרונות שורה ארוכה של שינויים על רקע פיתוחים טכנולוגיים, החלטות ממשלה והשפעות גלובאליות. עם זאת, יש דברים שלא משתנים ובהם המאפיינים של מקצועות נחשקים. מקצוע נחשק מאז ומעולם היה כזה שבו אפשר להרוויח שכר מפנק ותנאים נוחים. בנוסף, המקצוע נחשק רק אם הוא מגיע יחד עם מעמד חברתי גבוה ובמידה והביקוש אליו גדול מההיצע.

הנה למשל 5 המקצועות הנחשקים ביותר בישראל שאליהם ניתן להגיע אחרי לימודי תואר ראשון והכשרה מקצועית מתאימה:

מקצועות נחשקים
קרדיט: pixabay

רופא

אין צורך להכביר מילים על הביקוש למקצוע הרפואה. אנשים רוצים לעבוד כרופאים למרות שהם מודעים לתנאי הקבלה באוניברסיטה, למשך הזמן שאותו הם יצטרכו להשקיע ולדרישות מהם בשוק העבודה עצמו. עבודה כרופא מלווה בסטטוס חברתי מהגבוהים ביותר שניתן לדמיין והיא גם מתכתבת עם הרצון לתרום לחברה.

אדריכל

אדריכלות היא מקצוע החלומות של המון אנשים ולראייה, הפקולטות לארכיטקטורה ובינוי ערים מציעה את התחרות הקשה ביותר בעת הקבלה לאוניברסיטה. לפי נתונים שפורסמו על ידי המועצה להשכלה גבוהה בשנת 2017, רק כ-650 סטודנטים מתחרים מדי שנה על 165 מקומות ואין פלא שהשכר בענף גבוה מהממוצע במשק.

עריכת דין

גברים ונשים בישראל מאוד מעריכים את מקצועות עריכת הדין. הם מוכנים להשקיע בכך כסף וזמן ויודעים שנשקפת להם תחרות רבה. עבודה כעורך דין נחשקת מאוד במדינות נוספות ברחבי העולם והיא מלווה בהמון עניין ואתגר אישי. במקביל, יש לציין שעבודה כעורך דין מאפשרת לכל אחד לבחור תחום התמחות שהוא מתחבר אליו. פריבילגיה כזו כמעט לא קיימת במקצועות אחרים והיא תורמת בצורה ישירה למעמד של המקצוע.

ניהול

אנשים רוצים להיות מנהלים בשביל לקבוע מהלכים, להיות מעורבים בעיצוב פני הארגון ולהרוויח משכורות גבוהות. התנאי החשוב ביותר למקצוע מן הסוג הזה הוא כמובן תואר ראשון במנהל עסקים שאחריו עוד נדרשת הכשרה והתמחות. יתרה על כך, היתרון של תואר בניהול הוא שאפשר להשתמש בו כרקע לפתיחת עסק ונטילת יוזמות עצמאיות. התואר מעניק לסטודנטים כלים תאורטיים ומעשיים והוא מוכיח את עצמו בטווח הקצר והארוך.

הייטק

אף רשימה של מקצועות נחשקים לא יכולה להיות שלמה בלי ענף ההייטק. במעצמת סייבר כמו ישראל יש סוגים שונים של משרות שאליהן אפשר להתקבל, כל עוד מוכיחים יכולת גבוהה וכישרון להתמודד עם משימות מלחיצות. כמו כן, בענף ההייטק יש משמעות גדולה לניסיון ואותו אפשר לצבור אצלנו בארץ במהלך השירות הצבאי. זה שיקול משמעותי שמלווה צעירים לפני צבא והוא מעלה את הביקוש לשירות ביחידות סייבר.

לייק לפטריה בפייסבוק

תגובות
Loading...