זו הסיבה בגללה חתולים כל כך נבהלים כשהם פוגשים מלפפונים

במהלך השבועות האחרונים שוטף את הרשת גל חדש של סרטוני חתולים, סרטונים מצחיקים במיוחד שחושפים עובדה חדשה שכנראה לא ידעתם: חתולים מפחדים, אבל ממש מפחדים, ממלפפונים.

במסגרת הטרנד החדש, בעלי חתולים ברחבי העולם מנצלים את דעתם המוסחת של החתולים שלהם בזמן שהם מנשנשים את ארוחת הצהריים ומניחים מאחוריהם מלפפונים מבלי שהם מבחינים בכך. בסרטונים שהם מפרסמים, מתעדים הגולשים את התגובה של אותם חתולים כאשר הם מסיימים לאכול, מסתובבים, ונתקלים במלפפונים האכזריים מאחוריהם. כפי שתוכלו לראות בסרטון הבא, התגובות הללו נעות על הסקאלה שבין פחד אטומי לבהלה מוחלטת מה שגורם להם לקפוץ בבהלה ולנוס כל עוד נפשם בם.


אז מה בעצם גורם לחתולים להיבהל כל כך כשהם נתקלים במלפפון? אם היינו צופים בסרטונים בהם המלפפון מונח הרחק מהחתולים והם היו מבחינים בו ומתקרבים אליו בזהירות האופיינית לחתולים, סביר להניח שהתגובה שלהם הייתה שונה לגמרי,  כך שאולי מדובר במחזה המפתיע של מלפפון שצץ במפתיע מאחוריהם שגורמת להם להיבהל ולא המלפפון עצמו. סביר להניח שאם היה מונח מאחוריהם אננס, קישוא, או כל עצם בלתי מזוהה אחר, הם היו מגיבים באותה הצורה.

>> מגניב: איך לטמון מלכודת לחתול שלכם בשלושה מהלכים פשוטים

אם אתם מעוניינים בהסבר מקצועי יותר, הנה מה שהיה לד”ר רוג’ר מגפורד, מומחה להתנהגות בעלי חיים, לומר על התופעה המשעשעת בראיון לאתר הטלגרף הבריטי: “אני חושב שהתגובה של החתולים נובעת מההיתקלות המפתיעה שלהם בעצם חדש ובלתי צפוי שמונח מאחוריהם בסתר בזמן שהראש שלהם טמון בקערת האוכל. חתולים חייבים לחשוד ולפחד מהלא נודע כחלק מיצר ההישרדות שלהם, והתגובה האינסטינקטיבית שלהם משקפת את הפחד מנחשים או טורפים פוטנציאלים אחרים. אני די בטוח שהם היו מגיבים באותה הצורה לעכביש מגומי, דג מפלסטיק או מסיכה של פנים של בן אדם”.

חתולים נוטים לחשוד בכל דבר שזז מהר, עושה רעש חזק או מאיר בצורה לא סדירה, או במילים אחרות, כל אובייקט שהם לא מכירים או מבינים, ולמעשה, ההתנהגות הזאת אופיינית לבעלי חיים רבים, כולל בני אדם, כך שאין בתגובה שלהם שום דבר חריג. בנוסף, חתולים ידועים כחיה יחידנית ולא חברתית, ואם תוסיפו לעובדה את המשוואה שגם ככה הם לא מרגישים לגמרי בנוח עם בני האדם בסביבתם, לא מפתיע שהם מגיבים כך כשמלפפון אכזר מנסה לתקוף אותם.

בשורה התחתונה, נאלץ לחכות לסרטונים נוספים עם פירות וירקות אחרים כדי להפריך את הטענה על פיה לחתולים יש פחד גנטי מולד ממלפפונים. עד אז, אפשר פשוט ליהנות ולצחוק מהתופעה המוזרה והמשעשעת הזאת.

דרך: IFLscience

לייק לפטריה בפייסבוק