פרסום קריאייטיב ותופעות רשת

המודעה המצמררת הזאת היא כנראה הדבר הכי טוב שיצא מפרשת שמלת הפסים המפורסמת

קצת יותר משבוע חלף מאז פרצה לחיינו בסערה אותה שמלת פסים מפורסמת שיצרה את אחד הוויכוחים הכי מיותרים בהיסטוריה של האנושות סביב שאלת הצבע שלה.

אחרי שכולנו הספקנו כבר לריב ולהתפייס עם כל מי שראה אחרת מאתנו באינסוף התנצחויות חסרות סיכוי עם חברים ובני משפחה, הגיע הזמן להניח את הסיפור הזה מאחורינו ולהתרכז בדברים באמת מעניינים כמו המודעה המבריקה זאת למשל, שמצליחה להכניס קצת פרופורציות לדיון המטופש ההוא ומשתמשת בשמלה כדי להעביר מסר חריף וחשוב.

לחצו על התמונה להגדלה 
מודעה שמלה 2

המודעה המעולה מציגה תמונה של בחורה לבושה בשמלה בצבעי זהב-לבן ממש כמו השמלה ההיא, אלא שחוץ מהשמלה הבולטת ניתן להבחין בכך שרגליה ופניה של האשה מכוסות בחבורות ושטפי דם. הכיתוב “למה כל כך קשה לראות כחול ושחור?” המופיע מעל התמונה מצליח לקרוץ באלגנטיות לאותו ויכוח על צבעי השמלה והמשפט שנכתב מתחת באותיות קטנות יותר אורז את המסר עם חוט וסרט מתנה, ואז משגר אותו אליכם כמו בעיטה בבטן: ” “זו אשליה אופטית רק אם אתם חושבים שזו הייתה הבחירה שלה. אחת מ-6 נשים הן קרבנות להתעללות. עצרו את האלימות נגד נשים”.

המודעה עליה חתומים ארגון הצדקה Salvation Army בשיתוף עם CareHaven, מקלט לנשים מוכות שסייע לאלפי נשים בעבר, קוראת לכם לפקוח את העיניים ולשים לב למתרחש בסביבה הקרובה שלכם. לצערנו, התופעה החשוכה הזאת קיימת בממדים גדולים גם בישראל כשעשרות אלפי נשים סובלות מסוגים שונים של מקרי אלימות בתוך המשפחה.

מודעת הפרסומת הזאת, כמו רבות לפניה, כנראה לא תגרום לגברים להיות אלימים פחות, אבל אולי תצליח לגרום לנשים שהן קרבנות של התופעה לאזור אומץ וקבל סיוע ולאנשים מסביבה להיות יותר ערניים לפרטים הקטנים. כך או כך, מדובר במודעה מעולה שהיא אולי הדבר הכי טוב שיצא מסיפור השמלה. שהיא כמובן שחורה וכחולה. סורי. היינו חייבים.

לייק לפטריה בפייסבוק

תגובות
Loading...