פרסום קריאייטיב ותופעות רשת

7 סיבות ממש טובות ללכת לישון בלי בגדים בכלל

במאות אלפי בתים בישראל רבים בימים אלו (או יריבו בימים הקרובים) על נושא עקרוני וחשוב מאין כמוהו –  האם להעיף כבר את הפוך ולהוציא שמיכת מעבר או לחכות עוד קצת? כמובן שאין תשובה נכונה לשאלה הזאת כי זה עניין אינדבידואלי וכל אחד צריך לפעול בהתאם לצו מצפונו. מה שלא אמור להיות נתון לשיקול דעת זה מה שהולך מתחת לפוך. או במילים אחרות: הפיג’מה. כי העניין הזה הוכרע באופן חד משמעי, הפיג’מה לא טובה לכם. לישון בלי בגדים זה הרבה יותר בריא וזה אפילו מוכח מדעית.

הבעיה היא שמעט מאד אנשים עושים את זה. בארה”ב למשל, רק שמונה אחוזים מהאכולוסיה ישנים עירומים לחלוטין. כמה בישראל? יש מצב שיותר, כי חם פה כמו בחדר הסאונה של גיהנום – ועדיין, כנראה שלא יותר מדי אנשים. וחבל, כי שינה נטול בדים מיותרים תעשה אתכם מאושרים. לא מאמינים לנו? ובכן, אין לכם ברירה, תאלצו להמשיך ולקרוא את שבע הסיבות הבאות:

אתם תישנו טוב יותר.

המכונה המתוחכמת שנקראת הגוף שלכם מורידה את החום של עצמה במהלך השינה וככה מאפשרת לכם לישון שינה עמוקה יותר. כשאתם לובשים פיג’מה, אתם ממשיכים לחמם את הגוף שלכם ומונעים ממנו לצנן את עצמו וליהנות משלל ההטבות של השינה העמוקה. פגיעה במנגנון הזה יכולה אפילו להוביל לאינסומניה, ותאמינו לנו, אתם לא רוצים להגיע לזה.

Credit: Pixabay

תקטינו את היקף הבטן.

נכון, זה נשמע הזוי, בעיקר כי אנשים משמינים מאוכל ולא מפיג’מות, אבל זה אמיתי. בהמלך השינה, כדי שהכל יעבוד כמו שצריך, הגוף נמנע מלהפריש קורטיזול, שהוא הורמון שבגדול עושה אתכם רעבים. אבל, לקראת הבוקר, הגוף מתחיל להתכונן ליום הבא ומתחיל להפריש קורטיזול שוב. עקרונית זה מנגנון די מוצלח. הבעיה היחידה היא שאם השינה מופרעת, הגוף חושב שהוא עומד להתעורר ובום, מפריש קורטיזול, ככה שבבוקר אתם קמים עם יותר מההורמון הזה. ובגלל שכבר הוכחנו ששינה בלי בגדים הוא עמוקה יותר ואיכותית יותר (סעיף 1 וזה), המשמעות היא שאם תישנו ככה תקומו עם פחות קורטיזול ועם פחות תאבון.

קרדיט: pixabay.com

אתן תוכלו לאוורר חלקים מסיומים בגוף שלכן.

גברים, החלק הזה פחות רלוונטי לכם, אבל אתם בטח תמשיכו לקרוא מתוך סקרנות מדעית גרידא, אז שיהיה בכיף. בכל מקרה, לישון עירומים זה אומר גם בלי תחתונים, כן? אז שתדעו שעבור איבר המין הנשי, שבשל האקלים הטרופי ששורר בו הוא קרקע פוריה לחיידקים ושמרים, זה שדרוג משמעותי. האיוורר של האזור שכלוא רוב שעות היום בתוך תחתונים עוזר לו להישאר יבש ויותר חשוב – בריא.

תרגישו לוהטים יותר.

כשמתעוררים קומנדו לצד בני הזוג שלכם (או מי שזה לא יהיה שישן אתכם, אנחנו מאד לא שיפוטיים בקטעים האלה), אוטומטית האווירה נהיית לוהטת יותר. וזה מוביל גם לתחושת נוחות עם הגוף שלכם וחליפת הלידה שלכם. ולפתוח את היום עם בוסט כזה לבטחון זה תמיד דבר טוב.

תשברו את הסטטיסטיקה של פעם בשבוע (ותמנעו מדכאון)

לא צריך להיות גאון כדי להבין את הקשר בין שינה בלי בגדים ליותר אקשן על הבוקר. ואת הקשר בין יותר סxס לזוגיות טובה יותר. ואת הקשר בין יותר סxס לבריאות טובה יותר. אבל אנחנו פה בשם המדע, אז הנה הסבר עם מילים בלועזית: במהלך האקט עצמו הגוף מפריש הורמון בשם אוקסיטוצין. מה הוא עושה לכם? מוריד את מפלס המתח, מוריד את הסיכוי לדכאון ועוד שלל שדרוגים אחרים.

תחסכו מקלחת.

אמנם מקלחת בוקר היא די מאסט בקיץ הישראלי, אבל היא גם מבזבזת זמן שינה יקר. מעוניינים להישאר עוד חצי שעה במיטה? אין בעיה, פשוט תאחרו בחצי שעה לעבודה. או שתישנו קומנדו, הגוף שלכם לא יתחמם, ניחוחות הזיעה לא ידבקו בכם ותוכלו לדלג על מקלחת בוקר. לשיקולכם.

זה קל יותר.

אתם עייפים, נדרשו תעצומות נפש אינסופיות רק כדי לעשות טיול לילה עם הכלב ולצחצח שיניים, אז למי יש כוח עכשיו להיכנס לבוקסר הקרוע והגופייה הדהויה שאתם ישנים בה? אל תתכחשו לעצלן שבכם, אתם יודעים שהוא שם. קרעו מעליכם את הבגדים וקפצו למיטה עם חיוך.

לילה טוב.

לייק לפטריה בפייסבוק

תגובות
Loading...