מה לדעתך הצבע של השמלה בתמונה?

תשכחו מהמלחמות והרעב, תשכחו מדאע”ש והחמאס, תשכחו מכל צרה ובעיה מינורית וחסרת חשיבות שמטרידה את האנושות בשגרה. למה? כי העולם כולו עסוק בשעות האחרונות בשאלה אחת חשובה באמת והרת גורל, שאלה שיצרה ויכוח מטורף בקנה מידה גלובאלי כמוהו לא נראה מאז הדיון הקדום בשאלה האם כדור הארץ שטוח או עגול: מה לעזאזל שני הצבעים שמרכיבים את שמלת הפסים הבאה? אז קחו רגע קטן ותביטו בתמונה למטה ותגידו לנו בבקשה איזה צבעים אתם רואים בשמלה הזאת?

אם התשובה שלכם היא לבן וזהב, אתם כנראה צודקים. לעומת זאת, אם עניתם כחול ושחור, ובכן, יש סיכוי לא רע שגם אתם צודקים. אז מה לכל הרוחות קורה פה? שאלה טובה. תחילה, אתם מוזמנים לספר לנו מה אתם רואים, ואז להמשיך לקרוא.

אתמול, העלתה אחת הגולשות באתר Tumblr את התמונה של השמלה הזאת וצירפה אליה את הכיתוב הבא: “חברים, בבקשה תעזרו לי! האם השמלה הזאת היא לבנה וזהובה או בכלל כחולה ושחורה? אני והחברים שלי לא מצליחים להסכים על העניין הזה וזה פאקינג מלחיץ ומשגע אותנו

בתוך שעות, הפכה השמלה המפוספסת הזו לשמלה הכי מדוברת בעולם, כשכל הרשתות החברתיות גועשות וסוערות סביב שאלת מליון הדולר הקיומית הזאת, כשהדבר הכי מגניב בכל הסיפור הזה הוא שאנשים שונים באמת רואים את הצבעים של השמלה הזו בצורה שונה. כותב שורות אלו למשל, בטוח שמדובר בצבעים כחול ושחור בעוד בת זוגו האופנתית משוכנעת שהשמלה לבנה וזהובה. אגב, הויכוח הזה ביננו לא הגיע לסיומו, וכנראה ייגמר ברבנות.

לכן, לפני שאתם רצים להתדיין בעניין עם בני משפחה, חברים ובני זוג, אנחנו מזהירים: לא קיים סיכוי שתתקבל הסכמה בעניין, והתמונה הזו היא פצצה מתקתקת שעשויה לגרום בקלות לוויכוח אימתני שעלול להיגרר לפסים אלימים. ראו הוזהרתם! :)

אם אתם בכל זאת רוצים תשובה מדעית מנומקת מכמה פרופסורים ודוקטורים שחקרו את העניין במהלך הלילה, תוכלו למצוא אותה בפירוט רב כאן. בגדול,  מדובר בתמונה מיוחדת שאמנם צולמה במקריות ומבלי להתכוון לכך אבל הרקע והתאורה בה יוצרים מצב גבולי בו המוח של אנשים שונים מתרגם את האור החוזר מהשמלה אל תוך העיניים שלנו לצבעים שונים, ממש כמו בתמונה הזאת בה השמלה הזהה נראית שונה כשברקע רקעים שונים.

על פי הסקר שלנו ושל אתרים אחרים בעולם, מרבית האנשים רואים את הצבעים לבן וזהב, אולם כך נראים הגוונים השונים של צבעי השמלה כשמבודדים אותם באמצעות פוטושופ. עדין רואים את אותו הדבר?

גם באתר BuzzFeed עמלו קשה במהלך הלילה בניסיון לאתר את השמלה המקורית ולשים אחת ולתמיד סוף לוויכוח המעיק הזה, ולטענתם הם גם הצליחו במשימה: לפחות על פי ההערכה,מדובר בשמלה הבאה של רשת RomanOriginal הבריטית וכמו שאתם יכולים לראות, היא באמת כחולה ושחורה.

כמובן, אם יש מישהו שיכול להיות מרוצה מכל הטירוף הויראלי הזה סביב צבעים של שמלה, היא כמובן רשת האופנה עצמה שזכתה בין לילה לפרסום חינמי בשווי מאות מליוני דולרים וודאי כבר הספיקה למכור לא מעט יחידות מהשמלה שנמכרת באתר הרשת במחיר של 50 פאונד ומגיעה גם בשלושה צבעים נוספים, אף אחד מהם הוא לא לבן וזהב. או שאולי….. דיי!

מומחה לקידום אורגני ויוצר תוכן ותיק בעולמות טכנולוגיה, צרכנות, סקירות והשוואות מוצרים, פנאי ובידור.
במידה ועלתה לכם שאלה בנוגע לתוכן שקראתם בכתבה מוזמנים לפנות אלינו למייל [email protected] ונשמח לעזור לכם.

לייק לפטריה בפייסבוק