10 דברים שממש מבאס לנקות אחרי שהם מלכלכים לכם את האוטו

אזרחי ישראל מבלים שעות רבות בתוך הרכב. לא ברור אם זה עונש על משהו רע שעשינו בגלגול הקודם או נקמה על זה שעשינו תחבורה ציבורית לא מוצלחת בגלגול הזה. ובגלל שאנחנו מבלים בהם כל כך הרבה זמן, חשוב שרכבים יהיו נקיים. אבל העולם לא עובד ככה: בגלל שאנחנו שורפים בהם כל כך הרבה זמן, הם אף פעם לא נקיים.

אז עבור אלו שאין להם רכב חברה שמקבל שטיפה וצחצוח אחת לשבוע, הנה רשימת 10 הדברים שהכי מבאס לנקות מהאוטו:

via GIPHY

כוסות קפה או תה

כשזה חם, זה מציל חיים, מעורר, טעים, ממלא בריח של בוקר. כשזה חם כי זה היה תקוע 40 שעות בחניה מתחת לקרני השמש, כוסות קפה הופכות לחוויה מפוקפקת במיוחד. מזל שיש מכסה כדי שלא נראה עד כמה החלב העלה עובש בזמן שאנחנו גוררים אותם לפח.

via GIPHY

אוכל רקוב

מכירים את זה שאתם נכנסים לרכב ויש לו ארומה מעט מוזרה. אתם מנסים להיזכר מתי בפעם האחרונה לקחתם טרמפ נער סורר שעדין לא שמע על דאודורנט או אולי הומלס – ולא מצליחים. ניסיונות לאתר את מקור הריח נכשלים ומתעורר החשד שבזמנו הפנוי, הרכב שלכם מחלטר כאוטו זבל. בסוף מתברר שראש שום אחד ברח מהשקית במהלך הנסיעה מרמי לוי הביתה. 10 ימים ו-1000 מעלות לאחר מכן, יש לכם גוש עובש ריחני בבגאז’ ואפס מושג איך להתמודד עם זה. ירידת הערך הצפויה לרכב: בין 7 ל-8 אחוזים.

via GIPHY

חול

מוכר מהפתגם הידוע “חול כמו חול ואין מה לאכול”. מגיע לתא הנוסעים באדיבות: חוף הים, ילדים בגן משחקים ובוץ. עוטף את השלדה באדיבות: גשם, אובך וימים רעים במיוחד של אמא טבע. אבל איך אוספים מיליון גרגירים ומעיפים אותם החוצה? איש אינו יודע.

via GIPHY

שוקולד

נכון, שוקולד הוא אחד הדברים הטובים בעולמנו ולנשנש איזה מיני סניקרס קטן באמצע נסיעה ארוכה זה לא פחות ממציל חיים. אבל העטיפה של השוקולד, אתם הרי כבר יודעים, תגיע איכשהו לרצפת הרכב, תדבק ותשאיר כתמים חומים שתצטרכו לנקות תוך כדי מחשבה תמידית של “זה באמת שוקולד או שאני מסיר פה שאריות צואה מהמושב הקדמי”?

via GIPHY

פרווה של כלבים

באסה לנקות פרווה של כלבים מסיבה אחת פשוטה: זה בלתי אפשרי להסיר את השערות הקטנות והעקשניות שלהם. ובינינו, לא נופתע גם אם בטיפול 10,000 הבא, המוסכניק ישלוף גוש פרווה מהמסנן של הקרבושקרכלשהו וידרוש 800 שקל על התיקון.

via GIPHY

קקי של כלבים

בזמן שפרווה היא הסיכון המחושב בלהסיע כלבים באוטו, קקי הוא אירוע נדיר יותר ונורא הרבה יותר. נדיר, אבל קורה. וכשזה קורה, מדובר ברגע נורא במיוחד. לא חשוב כמה הגור שלכם חמוד, אתם תרצו להוריד אותו בצומת מסמיה ולא לחזור לעולם. לסיכום: לגרד קקי עם מגבונים מהמושב זה לא להיט, אבל לשרוף את האוטו כמו שרצית בהתחלה זה כבר טיפה יותר מדי יקר.

via GIPHY

גלידה

פרס נובל מתנה לכל שיצליח להמציא גלידה שלא נוזלת, או לחילופין: מי שיצליח לבטל את כוח הכבידה בתוך הרכב. עד אז, גלידות ימשיכו לנזול ולהכתים את המושבים, הריפוד והפלסטיקה בצבעים חשודים מאד. החדשות הטובות: אחרי ערימה של מגבונים לחים וידיים דביקות, זה יעלם. החדשות הרעות: אם לא תנקו בזמן, זה עלול להסריח.

via GIPHY

כל אוכל שאינו מוצק

הטחינה מהסנדוויץ’ (מה סנדוויץ’? בואו נקרא לילד בשמו: שווארמה) שגם הכתימה לך את המכנסיים על הדרך; ויניגרט מהסלט שבכלל לקחת טייק אוואי לבית אבל הסטלן מארומה שוב לא סגר את הכלי של הרוטב כמו שצריך; מרק שהבאת מאמא בסיר שחשבת שמה הסיכוי שישפך – כל אחד יותר נורא מהשני. וגם גורם לחשוב: איך זה שבמטוסים אוכלים כל הזמן ועדיין נשאר נקי? אה, נכון, כי מנקים אותם בכל פעם שהם חונים. למה לנו לא נותנים שירות כזה?

חיות ז”ל

לא חשוב אם מדובר בעדר ברחשים שהתרסק על השמשה הקדמית או בחתול רחוב עם אינסטינקטים פחות טובים שנתקע עמוק בגריל. מלאכת הניקוי במקרה הזה צריכה להיות שייכת לחברה קדישא ולא לבעל הרכב. וחוץ מהגועל, קיים החשש התמידה ללקות באבולה או צהבת כתוצאה ממגע עם הפגר. עבודה בסיכון גבוה.

 

קיא

מלך מלכי המלכים של הגועל, לא חשוב אם הוא מגיע מכלב עם קלקול קיבה, תינוק בבוסטר או חבר שיכור (לשעבר. אף אחד לא נשאר בקשר אחרי דבר כזה). קיא מזעזע כשצריך לנקות אותו טרי, דוחה ברמה בלתי אפשרית כשצריך לגרד אחרי שהתייבש. אחרי תקרית כזאת צריך לשאול רק שאלה אחת: עברה שנה מאז שהרכב נרכש? אם כן, זמן טוב לשדרג לשנתון חדש יותר. שהקונה ישפשף.

לייק לפטריה בפייסבוק