6 דברים קטנים שלא שמים לב אליהם ויכולים להרוס את הנישואים

אם ישאלו אתכם מה הדברים שהכי הורסים נישואים, כנראה שתענו שבגידות, שקרים, אלימות ועוד כל מיני דברים שהם בצד הלא נכון של המוסריות. אבל מי שהורג קשרים טובים הם רוצחים שקטים ולא מרשימים כמו לא לדבר מספיק, להתעסק יותר מדי בשגרה ולא לצאת מספיק מהבית. הנה שישה דברים שמטפלים זוגיים מסמנים כהרסניים לקשר:

לא שומרים על קשרי חברות עם אחרים

כן, ברור שזמן איכות של בני הזוג הוא דבר חשוב, אבל כמה אפשר לשבת ביחד בסלון ולעשות מרתונים של המפץ הגדול עם משלוח מהפיצריה החביבה עליכם? חשוב לזכור שבן/בת הזוג לא יכולים למלא באופן בלעדי את הצרכים החברתיים שלכם. חשוב, שלא לומר הכרחי, לצאת מדי פעם עם החברות והחברים שלכם בלי בני הזוג. אחרי הכל, אנחנו יצורים חברתיים.

לא מבינים מספיק את הצורך במגע

אם מגע הופך לדבר מקרי ומין מתרחש רק באירועים מיוחדים כמו ימי הולדת וחופשות, זה לא סימן טוב וכנראה עדות לכך שאתם בדרך למערכת יחסים נטולת מגע ותשוקה. כדי לשמור על מערכת יחסים מוצלחת, בני זוג צריכים לגעת אחד בשני על בסיס כמעט יומי. זה לא חייב תמיד להסתיים במיטה – כל מגע חושני או טיזינג יעשו את העבודה וישמרו על הקשר.

לא עוזרים בניקיונות

כשצד אחד במערכת היחסים עושה את רוב הכביסה, כלים, שטיפת רצפות וכו’ הוא – או שבואו נודה על אמת, כנראה שמדובר בהיא – מתחילה לנטור טינה. יש אפילו מחקר שמוכיח שבני זוג שלא מחלקים את מטלות הבית נמצאים במערכת יחסים מתוחה יותר וגם שוכבים פחות.

החברים שלכם הם השפעה רעה

נכון, אם תקצפו שלושה סעיפים אחורה כתוב שחשוב לשמור על חברים, אז מה קשור עכשיו? אז חברים מהסוג הלא נכון יכולים לגרום נזק של ממש לקשר. איזה סוג? למשל, חברים נשואים שמתלוננים כל הזמן על בני הזוג שלהם, או חברים נשואים שמפלרטטים עם אחרים כל הזמן ואפילו בוגדים. כשלאנשים מסביב אין גבולות בקשרים שלהם, זה עלול להיות מדבק ולגרום לכם לחשוב בטעות שגם לכם מותר להתנהג ככה.

לא מדברים מספיק על הקשר שלכם

והכוונה פה לא לשיחות “איך היה היום שלך?” וכדומה, אלא יותר בכיוון של לדבר על רגשות, על הקשר ועל הדברים שבני זוג עושים בתוך הקשר. אז נכון ששיחות כאלה מרגישות קצת מוזר בהתחלה, אבל לאורך זמן הן יתרמו רבות לקשר ולהצלחתו, ויהפכו הרבה יותר טבעיות והכרחיות.

אתם מרגישים יותר כמו שותפים

לגור ביחד זה תיק. חשבונות, משכנתא, מי מוריד את הזבל, לך לסופר, תפתחי את הסתימה. לא בדיוק השיחות הכי מגרות שיש ובאופן כללי הן גורמות לכם להרגיש כאילו אתם שותפים לדירה שכורה. החוכמה במקרה הזה היא לא ליפול לתוך הרוטינה של תחזוקת הבית/הילדים/חשבון הבנק, להתנתק מהמטלות ולהשקיע גם בקשר עצמו, אם זה בילויים משותפים, חופשות, או ערבים ביתיים רומנטיים שממים בצד את צרות היומיום ומפנים מקום לדבר הכי חשוב, הקשר הזוגי שלכם.

אתר הפטריה הינו מגזין אינטרנטי של פנאי, בידור ותרבות. באתר תמצאו כתבות תוכן מעניינות, מדריכי קניה, סקירות ודירוגים מעולמות הצרכנות ועוד המון תכנים מגוונים, מעוררי השראה ומרחיבי אופקים. לפנייה למערכת האתר ניתן לפנות בכתובת [email protected] .
מערכת הפטריה

לייק לפטריה בפייסבוק