אוי ואבוי: זה מה שקורה להמבורגר כשהוא בתוך הקיבה שלכם

אם אתם חובבי מזון מהיר, גם אתם ודאי מכירים את הרגע הקסום הזה בו אתם ניצבים מול מגש ועליו ארוחת מקדונלדס מגרה ושלמה שרק מחכה שתבלסו אותה. אולם, האם תהיתם פעם איך נראה אותו המבורגר מפתה ועסיסי ברגע שהוא נוחת אצלכם בקיבה?

אל תפספסו: ככה נראית קולה אחרי שמרתיחים אותה

סרטון חדש, מסקרן ולא לבעלי קיבה רגישה, שפרסמו חוקרים באוניברסיטת נוטינגהאם בערוץ היוטיוב המעולה שלהם Periodic Table of Videos (הטבלה המחזורית של סרטוני הוידאו), מציג ניסוי חדש שערכו, ובו הם מכניסים צ’יזבורגר עסיסי וחם שזה עתה נרכש, היישר לתוך כלי ובו חומצה הידרוכלורית, במטרה לבחון מה קורה לאותו המבורגר כשהוא נח אצלינו בקיבה.

החומצה ההידרוכלורית היא אחד מהחומרים הרבים הנמצאים בקיבה שלנו אשר מהווה את אחד השלבים הראשונים בתהליך עיכול המזון בגוף וכפי שמציין החוקר בסרטון “מסייעת לפרק את המזון לחומרים חיוניים אשר מייצרים אנרגיה לגוף או לחילופין, גורמים לנו להשמין”.

בסרטון שצבר כבר מעל 3 מליון צפיות,  ניתן לראות טיים-לאפס מהיר של התהליך, כשלאחר שלוש וחצי שעות בלבד, נראה חלקו של ההמבורגר שטבל בחומצה כמו עיסה שחורה ומגעילה, ובה חלקים שומניים שלא הצליחו להתפרק. תהליך העיכול בגוף האדם אורך בדר”כ בין 24 ל-72 שעות, אך במקרים של אוכל שמן כמו המבורגר, יכול לקחת המון זמן עד שהגוף מתמודד עם השומנים ומפרק אותם.

אנחנו מניחים שתמשיכו לאכול המבורגרים גם אחרי הצפייה בגועל הזה, ובכל זאת, נחמד לדעת קצת יותר על המזון שאתם מכניסים לגוף. בכל אופן, אתם מוזמנים לעקוב אחרי ערוץ היוטיוב הנהדר של אוניברסיטת נוטינגהאם ולמצוא עוד המון ניסויים מגניבים.

אל תפספסו: ככה נראית קולה אחרי שמרתיחים אותה

לייק לפטריה בפייסבוק