פרסום קריאייטיב ותופעות רשת

10 תרמיות פייסבוק שאסור לכם ללחוץ עליהן בשום פנים ואופן

אי שם בתחילת דרכו, היה פייסבוק מקום שקט וידידותי המאפשר אינטראקציה כיפית עם חברים ומכרים. אולם כיום, לאחר שחמישית מאזרחי העולם גולשים לאתר בכל יום, הפכה הרשת החברתית לבלאגן אחד גדול, עמוס בעדכונים, תכנים וכמובן, אינסוף גורמים רעים שמנסים לנצל את הנוכחות שלכם לטובת תרמיות פישיניג, הפצת וירוסים, ופריצה למחשב שלכם.

באתר הגארדיאן הבריטי, פרסמו השבוע את רשימת 10 תרמיות הפייסבוק הכי פופולאריות על הפיד שלכם ושל גולשי העולם. כאמור, מדובר בקישורים המופרסמים על הפיד שלכם על ידי חברים שאתם מכירים ונראים לעיתים תמימים ולא מזיקים. אולם, הקישורים הללו מופצים לרוב ללא ידיעתם של אלה המפרסמים אותם, לרוב בגלל שהם בעצמם נפלו קרבן לאחת המזימות הללו, ועלולים לגרום נזק חמור למחשב שלכם או לחילופין ליצור דרך פשוטה עבור האקרים לפרוץ לפרופיל הפייסבוק ושאר החשבונות שלכם.

בכל שנה מפרסמים בגארדיאן את הרשימה העדכנית, ועושה רושם כי אין הרבה שינויים בתפריט המסוכן כשבין התרמיות הפופולאריות ממשיכות לככב האפליקציות שמבטיחות לכם מידע סטטיסטי על פרופיל הפייסבוק שלכם, מידע על הגולשים שצפו בפרופיל שלכם, וכמובן, הבטחות לצפייה בקלטות סXס פיקטיביות ומזמינות של כוכבות פופ כאלה ואחרות.

מוזמנים לעבור על הרשימה המלאה, וכמובן, לא ללחוץ לעולם על לינקים שמבטיחים לכם דברים לא הגיוניים, או שנראים לכם כמו קשקוש מוחלט. גם אם לא נראה שקרה משהו כשלחצתם, הנזק יכול להיגרם ולבוא לידי ביטוי מאוחר יותר.

אגב, בשנה שעברה היתה זו קלטת של טיילור סוויפט ש”דלפה לרשת”, הפילה בפח אינסוף גולשים, וכיכבה בראש הרשימה, אך הזמרת היפהפיה יכולה להיות רגועה השנה, שכן את מקומה תפסה תרמית דומה, הפעם בכיכובה של ריהאנה. גם סלינה גומז (בתמונה הראשית) כיכבה בתרמית כזאת ביחד עם האקס שלה ג’סטין ביבר.

סטטיסטיקת מבקרים בפרופיל שלכם (מהווה 30.2% מכלל תרמיות הפייסבוק)

תרמיות פייסבוק 1

כמעט כל אחד נתקל מתישהו במהלך הגלישה בפייסבוק בסטטוס או שיתוף המבטיחים לכם לקבל נתונים על המבקרים השונים שצפו בפרופיל שלכם. כמובן, מדובר בקשקוש מוחלט היות ופייסבוק לא חושפת נתונים שכאלה. אם נתקלתם בקישור כזה, אל תלחצו עליו לעולם.

תרמיות פייסבוק 1-1

שנו את צבע פרופיל הפייסבוק שלכם (7.38%)

עוד פיצ’ר שפייסבוק לא מאפשרת אבל מופיע בקישורים על הפיד שלכם הוא שינוי צבע הפרופיל שלכם מהכחול המוכר לצבע אחר. גם אם אתם חולמים לראות את הפיד שלכם בצהוב, אדום או ירוק בקבוק, אל תלחצו על לינק שמבטיח לכם לעשות זאת.

תרמיות פייסבוק 2

קלטת הסXס של ריהאנה (4.76%)

למרות העובדה שריהאנה לא מתביישת להצטלם במגוון תמונות חושפניות ועם מעט מאוד בגדים, היא עדין לא נמנית על רשימת הכוכבות בעלות קלטת סXס שדלפה לרשת. פייסבוק מלא בקישורים מזיקים שמבטיחים צפייה בקלטת מהסוג הזה בכיכובה של הזרמת הפוופולארית, אך הם כולם מזוייפים ועלולים לגרום נזק רב למחשב שלכם.

טי-שירט חינמית מתנת פייסבוק (4.21%)

מתי בפעם האחרונה חילק לכם מארק צוקרברג מתנה ליום ההולדת? כנראה שאף פעם. אם בכל זאת נתקלתם בקישור שמבטיח לכם טי-שירט חגיגית של פייסבוק במתנה כולל וידוי של חבר פייסבוק שלכם שמצהיר כי זה עתה קיבל אחת משלו, מדובר בזיוף.

תרמיות פייסבוק 4

תגידו שלום לפייסבוק הכחול (2.76%)

עוד מזימה שמבטיחה לכם לצבוע את פייסבוק בצבעים שונים והיא כולה תרמית פישינג מסוכנת.

תרמיות פייסבוק 5

הצעה לקבל מוצר שאי אפשר למכור אותו בחינם (2.41%)

כידוע, שום דבר בחיים הללו בכלל ובפייסבוק בפרט אינו ניתן בחינם. לעיתים ניתן לזהות הצעות של חבקיות לא מוכרות המבקשות לחלק לגולשים X מוצרים במתנה בגלל שאינם ניתנים למכירה מסיבה כזאת או אחרת. בדרך כלל ההצעה מלווה בבקשה ללחוץ לייק או לשתף תמונה או פוסט מסויים. שוב, מדובר בקשקוש מוחלט.

בדוק אם חבר מחק אותך מפייסבוק (2.27%)

אפליקציה שמתיימרת לומר לכם אילו מבין החברים שלכם מחק אתכם מפייסבוק. כמובן, אין באמת אפליקציה כזאת ומדובר בתרמית פייסבוק קלאסית. בעבר צצו תוספים כאלה ואחרים לדפדפנים השונים שהתיימרו להעביר לכם את האינפורמציה הזאת, אך בכל זאת, לא היינו סומכים על אף אחד מהן.

תרמיות פייסבוק 7

צפו ב-10 הגולשים שצופים הכי הרבה בפרופיל שלכם (1.74%)

למרות שיצר הסקרנות של כולנו יגרום לנו לרצות ממש ללחוץ על הכפתור ולגלות מי הם הסטוקרים הכי גדולים שלנו, גם הפעם מדובר בתרמית שלא רק שלא תאפשר לכם לקבל נתון דמיוני שכזה, אלא גם תזיק לכם באמצעות וירוסים או יכולת לפרוץ לפרופיל שלכם.

תרמיות פייסבוק 8

מי צפה בפרופיל שלי? (1.55%)

אחת התרמיות הפופולאריות ביורת ברשת, שאחוז החשיפה שלה הולך ויורד רק כי כולם כבר מכירים את הטריק הזה. כפי שכתבנו כבר בפוסט הזה, לא קיים פיצ’ר של פייסבוק שמאפשר סטטיסטיקות מהסוג הזה, כך שאתם יכולים להיות בטוחים שאתם עושים את המעשה הנכו ןאם פשוט תתעלמו מקישורים כאלה.

תרמיות פייסבוק 9

“הרגע שיניתי את צבע תבנית הפייסבוק שלי וזה מדהים!” (1.5%)

אין מה להוסיף בעניין. מוזמנים לנסות שוב להחליף את צבע הפייסבוק שלכם ועל הדרך לרכוש מחשב חדש, או לחילופין להתעלם.

 

לייק לפטריה בפייסבוק

תגובות
Loading...