מחקר חדש: אנשים ששותים קפה שחור נוטים להיות פסיכופטים

מכורים לקפה שחור? יש לנו חדשות מעניינות עבורכם, או בעצם, עבור האנשים הסובבים אתכם. מחקר חדש שפורסם במגזין Appetite חושף ממצאים מלחיצים משהו, וקובע כי אנשים שמעדיפים את הקפה שלהם שחור, הם בעלי סיכוי גבוה לפתח תכונות אנטי חברתיות ואישיות של פסיכופת.

תוצאות המחקר, שבוצע באוניברסיטת אינסבורק באוסטריה, התבססו על שני ניסויים בהם לקחו חלק 953 משתתפים. תחילה התבקשו המשתתפים לענות על סקר שבדק את ההעדפות שלהם בין סוגי מזון שונים בארבע קטגוריות: מר, מתוק, מלוח, חמוץ. הסקר כלל שמות של מאכלים והמשתתפים התבקשו לדרג אותם בסקאלה של 1-6. בהמשך, בחלקו השני של הניסוי, התבקשו המשתתפים למלא שאלון אישיות שכלל התייחסות למגוון תכונות אופי ביניהן “5 התכונות הגדולות” – מוחצנות, נועם הליכות, מוכוונות, יציבות רגשית ופתיחות מחשבתית.

כאמור, על פי מסקנות החוקרים, נמצא קשר ישיר בין אנשים שמעדיפים טעמים מרים כמו זה של הקפה השחור, לבין מקיאווליאניזם, מונח פסיכולוגי שמתאר תכונות אופי אפלות כמו נרקיסיזם, סדיזם ופסיכופתיה. תכונות האופי הללו אפיינו גם משתתפים שהעניקו ציון העדפה גבוה למאכלים מרים אחרים כמו סלרי, צנון, בירה ומי טוניק. מנגד, נמצאה קורלציה בין אנשים בעלי העדפה לטעמים מתוקים לתכונות כמו נועם הליכות ורוגע.

אז מה כל הסיפור הזה אומר בפועל, והאם כדאי לכם להתרחק מאנשים ששותים קפה שחור ולנתק אתם קשר באופן מידי? כנראה שלא, או לפחות, עדין לא. מדובר במחקר עם מספר נבדקים קטן באופן יחסי ורמת האמינות של המדדים שנבדקו וההשפעה שלהם זה על זה מוטלת בספק, כך שאי אפשר לקפוץ למסקנות חד משמעית בנקודה מסוימת בזמן. בכל אופן, החוקרים מקווים שהמסקנות שלהם יהוו בסיס למחקרים עתידיים שיובילו למסקנות חד משמעיות

אגב, מבחינה בריאותית, קפה שחור נחשב לבריא הרבה יותר מקפה שמכיל בתוכו חלב, סוכר או ממתיקים מלאכותיים, כך שבלי קשר לתוצאות המחקר הזה, בכל הנוגע לגוף שלכם, לבחירה בקפה שחור יש דווקא יתרון על פני סוגי הקפה האחרים.

בשורה התחתונה, לא היינו ממהרים להסיק מסקנות אבל בכל זאת, אם אחד החברים שלכם מאיים עליכם שאם תשימו לו סוכר או חלב בקפה הוא יהרוג אתכם, היינו לוקחים את האיום הזה ברצינות.

לייק לפטריה בפייסבוק