הניתוח הצליח, החולה מת: הפרסומת החדשה של אפל

קרה לכם פעם שחלמת חלום ממש ממש טוב וכיפי, כשלפתע הנייד שלכם צלצל והעיר אתכם לטובת שיחת טלפון לא רצויה? פיצ’ר חדש במכשיא האייפון 5, עשוי לפתור בעיות מהסוג הזה.

פרסומת טלויזיה חדשה של אפל שהושקה לפני יומיים, מנסה לשווק לקהל את התכונה החדשה הזאת, עושה זאת בדרך נהדרת, עם סרטון חכם, קצר ומצחיק, המשלב את ונוס וסרינה, צמד האחיות וויליאמס, שתי הטניסאיות הכי מעוטרות ובולטות בענף הטניס בעשור האחרון, ושתיים מהטניסאיות הגדולות בכל הזמנים.

הדובר בפרסומת נמצא בעיצומו של חלום פנטזיה, בו הוא משחק טניס שולחן מול האחיות וויליאמס, וכמובן, לא רואה אותן ממטר. תוך כדי, הוא מתאר את התחושה המבאסת כאשר מפריעים לנו באמצע חלום טוב. כאמור, המסר חד וברור, הסיטואציה מאוד משעשעת ומוצגת בצורה נהדרת. אולם, אם מתנקתים לרגע מאיכות הפרסומת עצמה ומתמקדים במסר אותו היא מעבירה, נשאלת שאלה מאוד מהותית: מה לעזאזל עובר על אפל?

עוד בפטריה:
> שיט שהורים אומרים כשהאינטרנט שלהם נתקע
> על הבוקר: הבריחה הגדולה

לאחרונה הולכים וגוברים הקולות המשמיצים את מכשיר הדגל של אפל, האייפון 5, קולות המאוכזבים מאוד מהשיפורים והשדרוגים המועטים שהוכנסו למכשיר, וגרמו לציפיות הגדולות של חובבי האייפון להתנפץ. עושה רושם שגם באפל מודעים לכך שאין להם הרבה מה למכור מול המתחרות השונות, ובעיקר מול הגלאקסי 3 של סאמסונג.

הפיצ’ר החביב של אפל, המאפשר סינון מראש של שיחות שיכנסו למכשיר, הוא אכן פיצ’ר נחמד בעזרתו ניתן ללכת לישון בראש שקט ולדעת שאמא שלכם לא תעיר אתכם בשמונה בבוקר, אבל האם הוא הפיצ’ר שימכור את המוצר? אני בספק רב. התחמושת של אפל נגמרת, והחברה שנחשבה לחדשנית והמפתיעה ביותר בתחום הסמארטפונים והטאבלטים, נאלצת להאיחז בתכונה קטנה ולא ממש משמעותית כדי לנסות ולמכור עוד כמה יחידות.

לסיכום: אחלה עבודת קופי וקריאייטיב, פרסומת לא רעה בכלל, אבל המוצר, אוי המוצר, קצת לא נעים, בעיקר משפיל את עצמו.


לייק לפטריה בפייסבוק