פרסום קריאייטיב ותופעות רשת

תביעה נגד אפל: העתיקה את דגם השעון באפליקציית האייפד

בחברת אפל עושים דרך קבע מאמצים רבים במטרה למנוע העתקות וגניבות של פיצ’רים ופיתוחים יחודיים לחברה. מאז נולד האייפון לראשונה והביא לעולם מהפיכת תקשורת של ממש, קמו למכשיר הפלא הזה מתחרים רבים, המנסים לחקות את המאפיינים של האייפון בדרכים יצירתיות שיעקפו את עניין הפרת זכויות היוצרים. רק לפני מספר שבועות התבשרנו על ניצחונה של אפל על סאמסונג במשפט הענק המתנהל בין שתי החברות, כאשר סאמסונג נדרשה לשלם מליארד דולר לאפל בגין העתקה.

אולם, מסתבר שאף אחד לא תרגם את הפתגם היהודי הידוע “אל תעשה לחברך מה ששנוא עליך” למפתחי אפל, וכעת חברת הרכבות הלאומית השווייצרית SBB מאיימת בתביעה מפתיעה כנגד אפל, בגין העתקת דגם השעון המפורסם המוצג בתחנות הרכבת של החברה. השעון המדובר, שעיצובו כולל פסים שחורים במקום מספרים ומחוג שניות אדום עם עיגול בקצהו, ודאי מוכר לכם היות וגם השעונים בתחנות הרכבת בארץ מזכירים מאוד את העיצוב השוייצרי המקורי.

השעון המדובר, מופיע באפליקציית השעון החדשה שהתווספה לאחרונה למכשירי האייפאד, וכאמור, הוא העתק מדוייק של השעון השוייצרי. דובר חברת הרכבות מסר לאתר וושינגטון פוסט כי הוא גאה בכך שאפל בחרו להשתמש בשעון שלהם, אך לא מבין מדוע לא פנו אל החברה בבקשת הסדר לרשיון שימוש במותג. לדבריו, בחברה פנו מספר פעמים לנציגות אפל בשווייץ ובגרמניה, אך לא נענו בתשובה. כעת מאיימים בחברה בתביעה על מנת לקבל את הכסף המגיע להם.

לא ברור כיצד דווקא בחברה כמו אפל מתרחש מקרה מהסוג הזה, כאילו חסרים עיצובים לשעונים בעולם. כך או כך, אני בטוח שלא תהיה לחברת התפוח הנגוס שום בעיה להפריש כמה מליונים לחברת הרכבות על חשבון ההמחאה מסאמסונג.

מקור: וושינגטון פוסט

תודה לגלעד דהן על העדכון.

לייק לפטריה בפייסבוק

תגובות
Loading...