פרסום קריאייטיב ותופעות רשת

פטריה ביקורתית: שיט שהורים אומרים כשהאינטרנט שלהם נתקע

הורים לא מבין כלום במחשבים ובאינטרנט. טוב, לא כל הורים, אבל אחוז גבוה מהם, משתנק כשהוא צריך לבצע פעולות פשוטות מול המחשב כמו שימוש בתוכנות אופיס, או לחילופין, גלישה ברחבי הרשת.

אמא שלי מורה. עד לפני מספר שנים, הקידמה סירבה להגיע לציבור המורות, אך בשלב מסויים גם להן לא נותרה ברירה, וכעת ניתן למצוא את אותה יושבת מול המחשב במשך שעות ארוכות ביום. בתור מורה, מנסה אמי להשריש בתלמידיה את ההבנה כי תרגול מוביל להצלחה, אולם במקרה זה, הסנדלר הולך יחף, ולא משנה כמה פעמים תרגלנו שליחת מילים, חיפוש תמונות, גזור-הדבק, פייסבוק וכדומה, זה פשוט לא הולך.

כשעוד גרתי בבית הוריי, הקריאה: "רועי! אתה יכול לבוא רגע?" הייתה פופולרית במיוחד, מעין שם קוד לקריאה האמיתית: "רועי, אני במצוקה נוראית פה, איבדתי את הצפון, והאינטרנט הזה לא בשבילי" . כיום, כמעט שנתיים אחרי שעזבתי את הבית, אני יכול לומר בוודאות: ייתכן כי אמא שלי למדה לשלוח מייל בכוחות עצמה.

עוד בפטריה:
> נגב: הפרסומת המעצבנת הכי טובה על המסך
> פרסומת הגלקטיקוס של עמק תנובה

נטויז'ן הורים ענתי

הפרסומת החדשה "שירות בראש שקט" של נטוויזן 013, מבוססת בדיוק על הנושא המשעשע הזה. הדור הצעיר נולד עם יכולות טכנולוגיות, בעוד הדור המבוגר יותר, מסתבך, מתעצבן, ומתקשה למצוא את עצמו אל מול הטכנולוגיה הכופה את עצמה עליו.

הסרטון מציג את ענתי, ילדה מתוקה שנראית באזור גיל 6, אשר יושבת ומשחקת עם צמד חברותיה בסלון הבית, כאשר אביה משגע אותה מהחדר בקריאות עזרה נואשות, כי האינטרנט שלו לא עובד. שלוש הבנות המיואשות פותחות בשיחת רכילות על ההורים, ומחלקות אחת לשניה טיפים להתמודדות נכונה עם חינוך ההורים. אין מה לעשות, הרי "אי אפשר לקפוץ מכל בכי קטן, הרי איך הוא ילמד?


מדובר בהחלט בפרסומת משעשעת ומדוייקת, שהרבה ילדים ובני נוער יזדהו איתה, אך מכוונת בעיקר לקהל היעד האמיתי שלה, ההורים המסתבכים, שנלחצים מכל פעם שהאינטרנט לא עובד לרגע.

בנוסף לסרטון הפרסומת, השיקו בעמוד הפייסבוק של נטוויז'ן גם את הבלוג של ענתי. הסרטון הראשון הוא קריצה לאחת מתופעות הרשת הבולטות של השנה "שיט שאנשים אומרים", ומציד את הדברים שהורים אומרים כאשר נתקע להם האינטרנט. ענתי המצחיקה, ביחד עם הפוני החמוד שלה, מציגים שורת משפטי מחץ שכל מי שחי תחת קורת גג אחת עם הוריו שמע לפחות פעם אחת בחיו.


שירותי הלקוחות של חברות התקשורת השונות ידועים ברמה הנמוכה שלהם: זמני המתנה גבוהים, מענה לא סובלני, העברות מנציג לנציג ואי פתרון בעיות. בעידן בו למרבית האנשים אין אפילו כוח לחשוב על שיחת טלפון למוקד שירות לקוחות, כיף לראות חברה שמתמקדת בפרסום שלה דווקא בשירות ולא בנתונים יבשים על מבצעים עם אותיות קטנות, או עובדות חסרות אחיזה במציאות על מהירות גלישה, פס רחב, וכל שאר המונחים מעולם האינטרנט.

נטוויז'ן, מאמינים בשירות, publicis 2012.

נטויז'ן שירות

לייק לפטריה בפייסבוק

תגובות
Loading...