המכונה שתגרום לכם לא לעשות כלום במשך 3 דקות

בייחוד אם אתה עובד במשרד תוסס ומלא עשייה, אתה תמיד ממהר. בדקות המעטות בהן אתה לא מול מחשב, אתה מול הסמארטפון, בדקות בהן אתה לא מול הסמארטפון, אתה עם הלפטופ. מתי הסתכלתם על צורות בעננים בפעם האחרונה? האם אתם בכלל זוכרים איך זה להיות בהפסקה אמיתית?

Amstel Pause היא מכונת בירות שתגרום לך לעשות הפסקה אמיתית. המכונה הוצבה בסופיה בירת בולגריה, וכדי לקבל את הבירה צריך לעמוד שלוש דקות בלי לעשות כלום. גם בלי לענות לטלפון שלך, או לסמס! קונספט סופר קול, ומאד אהוב על חברי הצוות של UNDIGITIZE.ME שיצרו את קמפיין הסמארטפונים ההפוכים, ועליהם נמנה כותב הפוסט הזה.


 

שלא כמו מיצגים אחרים שהועמדו ברחבי ערים בעולם, הקהל לא צריך לרקוד, או לשים לב לפרט כלשהו, אלא פשוט להצליח במשך שלוש דקות לא-לעשות-כלום. המכונה הזו הוצבה במרכז העסקים, איפה שכולם רצים ממקום למקום, אוכלים ארוחת צהריים בדקה אחת, מתעסקים עם הנייד,  שוכחים לנשום, שוכחים לעצור לנשום ולהביט בעולם…

אז האם זה עבד? כן. המכונה עמדה שם 16 יום בין ארבע לתשע בערב (בכל זאת, לא כדאי לעודד אנשים לשתות בעשר בבוקר), והנה הנתונים שנאספו: 67 שעות מנוחה סה”כ בזכות 4032 איש שנחו על המכונה, 1344 בירות חולקו לעוברים והשבים. כמו שאפשר לנחש, לא כל המשתתפים זכו לקבל בירה כי למרבה ההפתעה ולמרות המשימה הקלה, חלק מהאנשים פשוט לא הצליחו לעמוד במשימה ולא לעשות דבר.

לסיכום, סחתיין על אמסטל והקמפיין המוצלח. אני לא יכול לחכות שזה יגיע לתל-אביב (האמת ששמעתי על זה ישר מסוכנות המדיה שעשתה את הפרויקט עבור אמסטל, אז יש סיכוי שאצליח לגרום לזה להגיע לפה בעצמי… תאחלו לי בהצלחה, אני ממש רוצה בירה בחום הזה). זה אמנם רע לדיאטה, אבל ממש טוב לדיאטה הדיגיטלית.

בן 34, תואר שני בפילוסופיה. ראשון באלקטרוניקה.
יזם, מתכנת, מרצה, יועץ, כותב, אוכל טחינה.
מנהל את הפרויקט Undigitize.me לגמילה מהסמארטפון.
לפייסבוק של ליאור.
ליאור פרנקל
Latest posts by ליאור פרנקל (see all)

לייק לפטריה בפייסבוק