פרסום קריאייטיב ותופעות רשת

מחאה: מניחים את הסמארטפון עם הפנים לשולחן

אחת התופעות היותר מטרידות שהביאה עמה הטכנולוגיה המתקדמת בכל הקשור למכשירי סמארטפון ניידים, היא היכולת של אנשים להתמסר לחלוטין לנייד שלהם, ולהעביר דקות ארוכות ולעיתים גם שעות ארוכות במחיצתו, ולאבד את הקשר עם הסביבה והעולם החיצון והאמיתי. התופעה הזאת בולטת בעיקר במפגשים חברתיים בהם ניתן להבחין בלי מאמץ רב מידי שאחוז גבוה מהנוכחים מתעסק בכל כמה דקות עם הנייד שלו, לעיתים למשך פרק זמן ממשוך,

בפוסט פופולארי במיוחד שהעלה הכותב ליאור פרנקל באתר maVeze, הוא מסביר מדוע החליט לנסות ולשים סוף לתופעה המטרידה של התעסקות אינסופית עם הטלפון הנייד, ומציג פרוייקט תמונות חדש שמטרתו ליצור מיני מהפיכה בעניין. פרנקל מתאר סיטואציה חברתית בה אחת הנוכחות מאבדת כל קשר למציאות בעקבות ההתמכרות לנייד, וממשיך ומסביר מדוע יצר את הפרוייקט:

einat-001

" החלטתי במסגרת פרויקט הדיאטה הדיגיטלית, להרים קמפיין שידבר על הנושא הזה. שיעורר מודעות, שישנה התנהגות. הנה האלטרנטיבה שאני מציע: בסיטואציות מסוימות, אפשר להניח את הטלפון הפוך. לא צריך לשים בתיק או להשאיר בבית, אפשר פשוט לשים הפוך. לא לראות את הנוטיפיקציות קופצות או להתפתות ללחוץ על הכפתור הגדול כל הזמן".

במסגרת הפרויקט אסף ליאור תמונות מחברים וגולשים והפך אותן ל מודעות פרסום הקוראות לציבור הגולשים להפוך את הטלפון שלהם או כפי שסיסמת המהפכה מבקשת:  Phone Faced Down.  ריכזנו עבורכם את התמונות הנבחרות מתוך הקמפיין. רוצים להופיע גם אתם בקמפיין? צלמו תמונה עם הסמארטפון הפוך, דאגו שהיא ריבועית ובאיכות גבוהה ושלחו אותה לכתובת [email protected].

תודה לרן פינקלשטיין ששלח.

shira-001 (1)
daniel2
deaninbal-e1369500150669
eyal
ginatadam
kivsven-001
ran
shai-002
ela-002
josef.psd_
nir-flax_3-001

 קליק כאן לפוסט של ליאור באתר מה וזה.

לייק לפטריה בפייסבוק

תגובות
Loading...