הסטטוס המרגש של הקופאית הפך לאחד הויראלים בהיסטוריה

אי שם בלילה, בזמן שרובכם ישנתם וחלמתם חלומות מתוקים, התרחש אירוע מיוחד בפייסבוק. קירה טרויה, אמריקאית מפנסילבני, העובדת בתור קופאית ברשת הכל-בו הפופולארית וולמארט, כתבה סטטוס שריגש את העולם, והפך לאחד הסטטוסים הכי ויראליים שידע פייסבוק, במיוחד כשמדובר בפרופיל פרטי ולא עמוד אוהדים.

בסטטוס שהשאירה על קיר עמוד האוהדים של וולמרט, מספרת קירה על מה שקרה לה באחד מערבי העבודה האחרונים שלה, בזמן שהתכוננה לסגור את הקופה וללכת הביתה. כך היא כותבת (בתרגום חופשי):

“אני קופאית בחנות 1883 ומרגישה שאני צריכה לחלוק אתכם את הסיפור הזה. הלילה בסוף המשמרת שלי סגרתי את האורות והתחלתי לשרת את אחרוני הלקוחות שנשארו בתור לקופה שלי. הם היו זוג צעיר ונשוי בשנות העשרים המוקדמות שלהם ועם תינוקת קטנטנה. בזמן שסרקתי את הפריטים שלהם, החל להתקרב לעבר התור ששיך לקופה שלי גבר אשר שאל אם הקופה כבר סגורה. למרות שממש רציתי פשוט ללכת הביתה עניתי לו “כן, אבל אני אקבל אותך”. הוא הודה לי וחיכה בסבלנות בעוד הבעל והאישה ניסו בזה אחר זה את כל הכרטיסי האשראי שלהם בניסיון לשלם על המצרכים אותם בקשו לרכוש: מצרכי מזון, חיתולים ומוצרי תינוקות נוספים, אך נתקלו בסירוב אחר סירוב למורת רוחה של האישה נסערת.

בזמן שהם החלו לחטט בשקיות שלהם ולבדוק מה הם יכולים להחזיר בחזרה למדפים, הגבר שחיכה מאחוריהם ניגש לכיוון סורק כרטיסי האשראי והעביר את הכרטיס שלו. הם אפילו לא הבינו מה קרה עד שהעברתי להם את הקבלה ואמרתי להם שהוא כרגע שילם עבור הקנייה שלהם. הם היו בשוק מוחלט. האישה החלה לדמוע בזמן שהודתה לו וגם הבעל לחץ את ידו והודה לו. גם אני פרצתי בבכי ואמרתי לו איזה אדם נפלא הוא ושזה היה הדבר הכי נחמד שראיתי שמישהו עושה איי פעם. במקום לקחת קרדיט לעצמו, תגובתו הייתה כי אני זו שגרמה לזה לקרות בגלל שנתתי לו לעבור דרך הקופה שלי על אף שהייתי כבר סגורה. איזה אדם  מדהים ואדיב, מלאך על פני האדמה!!”

צילום מסך מתוך פייסבוק: אתמול בלילה, באזור חצות

הסטטוס המרגש של קירה, החל לצבור אהדה רבה, ורבים שיתפו אותו ולחצו על כפתור הלייק. קירה פרסמה את הסיפור לפני כארבעה ימים, אך במהלך היממה האחרונה, נראה כאילו הסטטוס איבד שליטה ויצא לחלוטין מכל פרופורציה. נכון לכתיבת שורות אלו, כמות הלייקים האדירה שקיבל הסטטוס עומדת על מליון וחצי לייקים, עשרות אלפי שיתופים ומעל מאה אלף תגובות, שממשיכות ונערמות בכל רגע. לצורך השוואה, סטטוסים ממוצעים בעמודי אוהדים של ברק אובמה, ליידי גאגא או ג’סטין ביבר, למשל זוכים בממוצע לבין מאה לשלוש מאות אלף לייקים לסטטוסים החריפים יותר.

קירה והנכד. צילום: פייסבוק

עוד בפטריה: פרויקט רוחות הרפאים ממלחמת העולם השניה

מרבית המגיבים על הסטטוס משבחים את כותבת הסטטוס על הרגישות שלה ועל כך שבחרה לשתף את הסיפור הזה, וכמובן את אותו איש מסתורי שהתניע את הסיפור עם כרטיס  האשראי שלו. כמו בכל סיפור, גם כאן יש מי שטענו שהמושיע בסה”כ תרם את כרטיס האשראי שלו ולא על כך נמדד טוב לב של אנשים. גםהעובדה שטירה כינתה את אותו אדם “מלאך עלי אדמות” יצרה דיון סוער על נפש האדם, על מעשים טובים ועל התערבות אלוהית במקרים מהסוג הזה. כמו שכתב אחד הגולשים: “אף מלאך לא היה בסיטואציה הזאת, מלבד כרטיס האשראי”.

אחנו לא ממש מבינים על מה המהומה. נכון, סיפור מרגש, מעט שמאלצי, ואני בטוח שאלפים בסגנון מתרחשים בכל יום בישראל ובעולם. אז מה בכל זאת גרם לו להפוך לויראלי? אין לנו תשובות. בינתיים, עד שהתחקירנים שלנו יחלו לעשות את העבודה שלהם, אנחנו ממשיכים לעקוב ולא להאמין.

תודה לזימי על הטיפ!

לייק לפטריה בפייסבוק