פרסום קריאייטיב ותופעות רשת

שבע בום: גיא גולד וחברים למען פיד איכותי יותר

בניגוד גמור להגיון ולקולות הפנימיים שלנו, ובסתירה מוחלטת לקוד האתי הלא כתוב של אתר הפטריה, נפתח הפעם דווקא מהשורה התחתונה. עמוד הפייסבוק Seven, או בשמו העברי ‘שבע’, הוא עמוד מצחיק ומקורי, ולגמרי שווה לכם לעקוב אחריו. כמו בכל שורה תחתונה, שמתחתיה אין עוד שורות, סביר להניח שבשלב הזה מחצית מהקוראים כבר נטשו את הפוסט, או עברו לעמוד כדי לבדוק האם אנחנו שוב מחרטטים, או לשם שינוי דוברי אמת. אלה מכם שבחרו להישאר, יזכו להבין על מה המהומה.

‘seven’ הוא שילוב קטלני וארסי של שבעה מוחות שנונים, חריפים ויצירתיים, שחברו יחד במטרה להשתלט על העולם, וכל מה שיצא להם זה עמוד פייסבוק עם סטטוסים מצחיקים על פוליטיקה, אקטואליה, ספורט, נשים, ובאופן כללי, כל מה שאפשר ומומלץ לעשות ממנו צחוק. השבעה מפרסמים את הגיגיהם על קיר העמוד וחותמים בשמם כדי שכולנו נוכל לדעת מי יהיה נציג העמוד שיחטוף תביעת דיבה.

בואו ונהיה כנים לרגע. קירות הפייסבוק שלנו הם דיי משעממים. מרבית החברים שלנו מפרסמים עדכונים משמימים על חיי היום יום וארוחות הצהריים שלהם, ומלבד הברקות חד פעמיות, וכמה תמונות ויראליות משעשעות פה ושם, אפשר לומר שהשנינות וההומור האיכותי הפכו להיות מצרך דיי נדיר.

גיא גולד, יוצר העמוד שהרכיב את הנבחרת, מספר לנו: “אחרי שראינו כי קיים ביקוש עצום לתכנים איכותיים בפייסבוק, החלטנו להתאגד כמה כותבים וליצור עמוד משותף. SEVEN הוא עמוד קומי בעיקר, שמרכז את החומרים של שבעה אנשים שונים, כאשר כל אחד מספק גוון אחר לקוראים. כל סטטוס בעמוד הוא מקורי, כלומר אחד שלא פורסם בכרטיס האישי של הכותב וכך יכולים הקוראים ליהנות מאקסטרה חומרים, גם אם הם כבר חברים של אותו הכותב.

העמוד שנפתח רק לפני כשבוע, כבר צבר מעל אלף אוהדים, המלייקקים בקצב מתגבר לסטטוסים השונים, וכמובן משאירים תגובות לא פחות מצחיקות וגם הצעות משלהם לסטטוסים ברוח העמוד. מאחורי העמוד עומדים כאמור שישה כותבים נוספים ומוכרים בנוסף לגולד: יניב פורמנסקי, מיכל קוריאט, ליאור סלע, דורום שרם, אסף אפלבויים וצבי דובוש, מרביתם אגב, כיכבו בעבר ב”סטטוסים מצייצים” וסביר להניח שנתקלתם בהם לא פעם על הפיד שלכם.

“אנחנו משתדלים לגוון כמה שיותר עם הנושאים שמתפרסמים בעמוד, תוך שמירה על כמה חוקים בסיסיים” מציין גולד. “הראשון, כפי שציינתי לעיל, חומרים מקוריים בלבד, והשני, הקפדה על מרווח בין פוסט לפוסט, כי אף אחד לא אוהב שמציפים לו את הפיד, נכון? בנוסף, התחלנו פינה חדשה בה אנחנו נותנים לכתב אורח את האופציה לכתוב לעמוד במשך שבוע, כאשר בעתיד הקרוב יעלו פינות נוספות.”

אם לסגור מעגל, אז בשורה העליונה, יש מקום לאופטימיות. הפיד שלכם ימשיך ככל הנראה להצחין מעודף חומרים מסחריים וסטטוסים רקובים, אך Seven הוא ללא ספק צעד קטן לגולש וצעד עוד יתר קטן עבור פייסבוק איכותי יותר. ניחא. גם זה משהו. אספנו עבורכם 15 סטטוסים בולטים ומצחיקים במיוחד, אתם מוזמנים להצטרף לעמוד ולהמשיך לעקוב.

 

לייק לפטריה בפייסבוק

תגובות
Loading...