22 צילומים מצמררים שמשלבים יחד תמונות ממלחמת העולם ה-2 עם תמונות עדכניות מאותם המקומות

“עם שאינו יודע את עברו, ההווה שלו דל ועתידו לוט בערפל”. את המשפט הזה אמר בעבר יגאל אלון, והוא ממצה היטב את הקשר בין ההיסטוריה שלנו למציאות היום יום שלנו. ביום יום, אנחנו לרוב לא שמים לב לזה, אך כל פיסת ארץ בה דורכת רגלנו, שזורה בסיפורים מן ההיסטוריה, והייתה קיימת הרבה לפני שידענו ללכת.

ההיסטוריון והאמן ההולנדי ג’ו הדוויג, יצר לאחרונה סדרת תמונות מהפנטת בשם “Ghosts of war” (רוחות המלחמה), המציגה תמונות מתוך רחובות ומקומות מרכזיים מרחבי אירופה, ומשלבת בהם באמצעות פוטושופ “רוחות רפאים” מתוך תמונות ישנות שצולמו בדיוק באותן מקומות בעיצומה של מלחמת העולם השנייה. התוצאה מרתקת וכאילו נושאת את הצופה על גבה למסע קצר בהיסטוריה, בחזרה לימים בהם המלחמה הייתה בכל מקום.

הדוויג מצלם את כל התמונות בעצמו וכבר סייר בלא מעט אתרים מרכזיים הקשורים למלחמת העולם השנייה בכדי להשיג תמונות מדויקות ככל הניתן בהתאם לתמונות המקוריות שברשותו. התמונות צולמו כאמור ברחבי אירופה: צרפת, רוסיה, גרמניה, פולין ועוד. בטח תזהו גם תמונה אחת מזעזעת במיוחד מאושוויץ.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

קליק כאן להסברים המלאים מאחורי התמונות

אתר הפטריה הינו מגזין אינטרנטי של פנאי, בידור ותרבות. באתר תמצאו כתבות תוכן מעניינות, מדריכי קניה, סקירות ודירוגים מעולמות הצרכנות ועוד המון תכנים מגוונים, מעוררי השראה ומרחיבי אופקים. לפנייה למערכת האתר ניתן לפנות בכתובת [email protected] .
מערכת הפטריה

לייק לפטריה בפייסבוק