האם תצליחו לפתור את חידת הגשר והזומבים?

חידות הן תמיד כיפיות, לפחות בשלב הראשוני של ההתעסקות איתן, רגע לפני שמוח שלכם מתחיל לחוות עומס יתר ולהתכווץ כמו שזיף מיובש. ובכל זאת, הרגע הזה בו מצליחים לפתור חידה, הוא רגע כל כך מספק ומאושר, שבסופו של דבר כאב הראש והזמן המבוזבז שלכם לחלוטין שווים את הטרחה. “חידת הגשר” נכנסת להגדרה של “חידות קשות“, היא אמנם מאוד מוכרת ויכול להיות שנתקלתם בה בווריאציה כזו או אחרת, אבל אם לא, אתם יותר ממוזמנים לאתגר את המוח שלכם. הנה היא לפניכם (מוזמנים לצפות בגרסת האנימציה שלה בסרטון):

עדר של זומבים צמאי דם רודף אחריכם אחרי שלחצתם על הכפתור הלא נכון במעבדה מרוחקת בה אתם עובדים, וגרמתם להם לקום לתחיה ולהשתחרר מהכלוב. יחד אתכם במנוסה נמצאים סייעת המעבדה, השרת, והפרופסור הזקן. אתם מגיעים לגשר עץ ישן וצריכים לחצות אותו בטרם הזומבים ישיגו אתכם ויהפכו אתכם לארוחת הצהריים שלהם. לכל אחד מהנוכחים לוקח פרק זמן שונה לחצות את הגשר: לכם נדרשת דקה אחת, לסייעת 2 דקות, לשרת 5 דקות ולפרופסור הזקן 10 דקות.

על פי חישובי הפרופסור, תוך 17 דקות בדיוק יגיעו אליכם הזומבים ולכן זהו הזמן שמוקצב לארבעתכם להספיק לחצות את הגשר לצדו השני ולחתוך את החבלים שלו. אלא שכמובן, יש שני כללי בטיחות לחציית הגשר שמקשים על המשימה: שני אנשים לכל היותר יכולים לחצות את הגשר ברגע נתון כדי שלא יקרוס, ובנוסף, חושך מוחלט שורר בחוץ ויש לכם רק עששית אחת כך שמי שחוצה את הגשר חייב או להחזיק בעששית או להיות בקרבתה. במילים אחרות, לא ניתן לחצות את הגשר לבד או בזוג ללא העששית.

למען הסר ספק, כל אחד מהנוכחים יכול להמתין בחושך באחד הצדדים של הגשר ואין טריקים מתוחכמים לחציית הגשר. האם תצליחו למצוא דרך להעביר את עצמכם ואת החברים לצד השני תוך 17 דקות לפני הגעת הזומבים?


בערות היוטיוב של Ted-ed הפכו את החידה המפורסמת הזאת לסרטון אנימציה משעשע בו מוצגת החידה עצמה ולאחר מכן הפתרון שלה. אתם מוזמנים לשבור מעט את הראש, ורק אחרי שפתרתם או התייאשתם, לצפות בפתרון המוצע בסרטון (אל דאגה, בסרטון מזהירים לפני שחופשים את הפיתרון כך שאתם יכולים לצפות בו כדי להבין את החידה ואז להתחיל לפתור בעצמכם).

לייק לפטריה בפייסבוק