כך נראות פניהם של מעשנים 20 שנים אחרי שהתחילו לעשן

מלבד הנזקים הבריאותיים וההשלכות הקטלניות על הראות ועל איברים פנימיים נוספים, לעישון סיגריות יש גם השפעה ארוכת טווח על עור הפנים והמראה החיצוני של המעשנים. היות ומדובר בשינויים איטיים והדרגתיים שבאים לידי ביטוי רק אחרי שנים של עישון, קשה להבחין בהם בזמן אמת, ועקב כך, מדובר בתופעת לוואי שלא מהווה גורם הרתעה מספיק חזק בקרב מעשנים.

באתר buzzfeed ביקשו מ-3 צעירים מעשנים להשתתף בניסוי במסגרתו יוכלו לגלות כיצד ייראו הפנים שלהם בעוד 20 שנים, אם ימשיכו לעשן את כמות הסיגריות שהם מעשנים היום. לצורך המשימה גויסו מייקל, בן 28 המעשן 2 חפיסות ביום, מרידית’, בת 24 המעשנת 6 סיגריות ביום, ואד, בן 25 המעשן רק בסיטואציות חברתיות ועומד על ממוצע של חפיסה בחודש. במסגרת הניסוי, אותו ליווה ד”ר הייס, מנהל מרכז התמכרות לניקוטין בארצות הברית, הופגשו השלושה עם אמנית איפור מקצועית שאיפרה את פניהם כך שכל אחד מהם זכה לקבל הצצה חד פעמית למראה הפנים שלו אי שם בעתיד.

כפי שתוכלו לראות בסרטון ובתמונות הלפני-אחרי, ובהתאם לנזקים המוכרים של עשן הסיגריות על המראה החיצוני, פניהם של המשתתפים התמלאו קמטים באזור הפה והאף, העור הפך להיות מחופספס, שקוע ומחוטט עקב אבדן רקמות תת עוריות בעקבות העישון, והשיניים הפכו צהובות ומכוערות.


כמובן, בהתאם לכמות הסיגריות שהם מעשנים, השינוי על פניו של מייקל היה הדרמטי ביותר ואצל אד יחסית מינורי, ועדין, מספיק דוחה כדי לגרום לשלושה להפנים  את המסר, ולסחוט מהם תגובות מופתעות במיוחד כשהם מביטים לראשונה במראה אחרי שפניהם אופרו. כך הם נראים לפני ואחרי האיפור, ואתם כמובן מוזמנים לצפות בתגובות שלהם בסרטון.

לייק לפטריה בפייסבוק