ויראלי בפייסבוק: זוג בילה בצימר מפוצץ זבובים ופתח במלחמת רשת נגד בעלי המקום

חופשה זוגית בצימר היא תמיד דבר מרגש. הנסיעה הזוגית יחד לצפון או לדרום, האוירה הפסטוראלית והרומנטית, הג’קוזי המפנק, והמיטה הזוגית הענקית הן רק חלק מהאטרקציות הגורמות לזוגות לשבור שיגרה ולחזק את הזוגיות. אולם, מה קורה שכהפער בין הציפיות למציאות גבוה מידי? הרבה רעש, אך לא לגמרי מוצדק. היו אתם השופטים – מעשה שהיה כך היה.

מאיה מילשטיין, גולשת בפייסבוק, פרסמה השבוע על הקיר שלה מכתב תלונה שכתבה בעקבות חופשה בצימר, וזכה למעל 350 שיתופים וכמאתיים לייקים. במכתב היא מגוללת מסכת אירועים שעברו עליה לטענתה בסוף השבוע שעבר, עת יצאה לסוף שבוע שקט בצימר “מקום בלב ההר” שסגרה דרך אתר גרופון. המכתב של מאיה ארוך ומלא בפרטים על האירועים השונים, אך בתמציתו מדבר על אירועים שונים המציגים לכאורה יחס מזלזל מצד בעלות הצימר, ושירות ברמה נמוכה.

על פי הטענה המרכזית של מילשטיין, חדר הצימר אותו קיבלו מהמארחות, היה מלא בזבובים בכמויות מוגזמות שאינן מאפשרות הנאה, או תפקוד נורמאלי בתוך הצימר. מאיה גם מצרפת תמונות  שצילמה מתוך החדר המגבות את טענותיה. בנוסף, מספרת על ארוחת בוקר מאכזבת שלא תאמה את התמונות באתר הצימר, ומיטות שיזוף שהובטחו ולא היו במקום. אולם, מה שהפריע במיוחד למאיה על פי הכתוב, הוא לא הבעיות עצמן אלא דווקא היחס המזלזל אליו זכתה לטענתה, כשניסתה לפנות למארחות ולהתלונן על החויה הלא נעימה שעברה עליה ועל בן זוגה (קליק לצפייה במכתב המלא של מאיה).

פנינו לרחל ויהודית, בעלות הצימר על מנת לקבל את תגובתן לטענותיה של מילשטיין. רחל חזרה אלינו עם מכתב מפורט המציג את הגרסה שלה לאירועים שהתרחשו. לדברי רחל, תופעת הזבובים בעונה הזאת של השנה היא תופעה הידועה להן, והיא אינה מכחישה את העובדה שאכן הייתה בעיה בנושא, ומסבירה: “בתקופה זו של השנה ישנו זן של זבובי רחף אשר יש קושי רב להדביר אותם. אנחנו עשינו את המיטב הכולל ריסוס מקומי, קוטלי זבובים, ומלכודות זבובים מחוץ לצימר. בנוסף ממחלקת התברואה של המועצה האזורית מבוצעת הדברה נוספת, ואף פנינו לראש הראשות לטיפול במפגע”.

אולם, כאמור, על עניין הזבובים אין ויכוח. לטענתה של רחל במהלך החופשה לא התלוננו מאיה ובן זוגה על שום דבר, ואפילו ענו בחיוב כשנשאלו האם הכל בסדר. גם מאיה במכתבה, ציינה כי נמנעו מעימות עם המארחות במהלך החופשה עצמה, עד לרגע העזיבה. לדברי רחל, מרגע העזיבה החלה סאגה במסגרתה החלה לקבל המון הודעות SMS זועמות ברצף מהזוג, וכשביקשה להתקשר ולבדוק לפשר ההמולה, נתקלה ביחס עוין מהזוג שגם איים עליה שעוד תשמע ממנו. רחל שוטחת את כל טענותיה כלפי הזוג בצורה מסודרת ואת התגובה המלאה ניתן לקרוא כאן, ובסוף תגובתה מציע שוב לבני הזוג לפנות אליה ולסגור את הסיפור ברוח טובה, ולא מעל דפי הפיייסבוק.

(מתוך אתר צימר “מקום בלב ההר”. דווקא מומלץ לבוא להתארח, הזבובים כבר אינם)

לא אתיימר לקבוע מי צודק בויכוח הזה היות ונראה כי שני הצדדים נפגעו בסופו של יום, אך המקרה הזה הוא עוד הוכחה לקלות בה ניתן לבצע משפטי שדה בפייסבוק, גם אם הם לא לגמרי הכרחיים. הצימר של רחל ויהודית פועל במשך מעל 8 שנים ולטענתן לא קרה להם מקרה דומה לזה בעבר, ועוד יותר מכך, האורחים יוצאים מרוצים וחלקם אף האריכו את השהייה באותו סוף השבוע המדובר.  והנה, טעות אחת קטנה, ולא משנה מי אשם, סימנה את הצימר “מקום בלב ההר” בקרב הגולשים שנחשפו לפוסט, כמקום מוקצה אליו לא מומלץ להגיע.

אי אפשר להאשים את מאיה ובן זוגה על הדרך בה בחרו לפעול היות וחשו פגועים, אך תמיד צריך לעצור לרגע ולחשוב על התוצאה. פייסבוק הינו כלי בעל כוח עצום, וצריך לדעת מתי להשתמש בו. אנחנו לגמרי בעד גולשים שמציפים בעיות שירות כאלה ואחרות ברשת, כי לעתים חשיפה ברבים היא הדרך היחידה לקבל תשומת לב, תשובות ופתרונות. מצד שני, הרבה פעמים היד קלה על ההדק, ובסופו של דבר נפגעים עסקים שלא תמיד מגיע להם, ויותר מזה, נפגעים בני אדם.  בסיפור הזה יש רק מפסידים. גם הזוג החביב שחזר עם הרגשה רעה והתעסק בהפצת “חומרים מפלילים” על הצימר במקום לחלוק חוויות חיוביות, וכמובן בעלות הצימר שמרגישות שנעשה להן עוול נוראי. מעט סבלנות מצד שני הצדדים עשויה הייתה לפתור את העניין בדיאלוג. לתשומת לבכם, בפעם הבאה גם אתם יכולים להופיע באחד מהצדדים של המטבע חסרת הערך הזאת.

לייק לפטריה בפייסבוק