בחורה יפהפייה שסובלת מאקנה חריף החליטה להסיר את האיפור ופרסמה את הסרטון המצמרר הבא

לפני קצת פחות משנה, פתחה בחורה בשם אם פורד ערוץ יוטיוב בשם “העור החיוור שלי” בו היא מפרסמת סרטוני הדרכה שמסבירים כיצד להשתמש במייקאפ ואיפור כדי לכסות פצעים וחטטים על הפנים. פורד, צעירה יפהפייה, סובלת מאקנה חריף המתבטא באינסוף פצעונים מוגלתיים על פניה, ובאמצעות סרטוני היוטיוב שהיא מפרסמת היא מנסה לעזור לאנשים רבים שסובלים בדיוק כמוה, להרגיש קצת יותר טוב עם עצמם.

ב-3 החודשים האחרונים, החליטה אם לנקוט בגישה מעט שונה והחלה לפרסם ברשתות החברתיות תמונות סלפי שלה כשהיא ללא איפור כלל, תמונות אשר חושפות את פניה הפצועות במצב הטבעי שלהן. כמובן, כפי שאתם ודאי מנחשים, התגובות של הגולשים לא איחרו להגיע, ובמהלך התקופה הקצרה הזאת ספרה פורד מעל 100 אלף תגובות שהתייחסו למראה החיצוני שלה, רובן הגדול אכזריות ומרושעות במיוחד. בין שלל הברכות שקיבלה אפשר למצוא הערות כמו: “את פשוט דוחה”, “אני לא יכול להסתכל עליך”, “מה לעזאזל קורה בפרצוף שלך?”, “ברצינות, שטפת פעם את הפנים שלך?” והיריעה קצרה מלהכיל את כל השאר.

בסרטון חדש ועוצמתי בשם “את נראית מבחיל” שפרסמה השבוע, חושפת אם את מסע הייסורים שנאלצה לעבור ברשתות החברתיות במהלך הניסוי שלה: הסרטון שמציג את פניה החשופות של אם כשברקע תגובות הגולשים הוא מטלטל ומרגש, ומדגים פעם נוספת עד כמה אטומים ומגעילים יכולים להיות הטוקבקיסטים ברשת, שלא חושבים פעמיים לפני שהם יורים צרורות של טקסטים פוגענים מתוך המקלדת שלהם, בלי טיפת מחשבה ואמפתיה. באמצע הסרטון מכסה אם את פניה ואיפור, והסרטון זוכה לטוויסט דרמטי נוסף, עד הסיום המצמרר שלו.

כפי שניתן לראות בסרטון, ברגע שאם החלה לפרסם תמונות שלה עם מייקאפ, התגובות המכוערות התחלפו בתגובות מפרגנות, אבל תוך זמן קצר הבריונות שוב חזרה, הפעם בצורה מרושעת הרבה יותר. למרות זאת, בסוף הסרטון, היא מסירה שוב את המייקאפ, וחושפת את המסר “את/ה יפה”.

“במהלך החודשים האחרונים קיבלתי אלפי הודעות מאנשים מרחבי העולם שסובלים או סבלו מאקנה ובעיות אחרות של חוסר ביטחון. רציתי ליצור סרטון שידגים עד כמה המדיה החברתית מייצרת ציפיות לא ריאליסטיות מגברים ונשים כאחד”. מספרת אם בערוץ היוטיוב שלה. “האתגר שרבים ניצבים מולו כיום הוא העובדה שאנחנו כל כך רגילים למצגי שווא של שלמות ומשווים את עצמנו לסטנדרטים לא הגיוניים ולא מציאותיים של יופי כך שקשה לנו לזכור את הדבר הכי חשוב: אנחנו יפים כמו שאנחנו”. אי אפשר לנסח את זה טוב יותר.

לייק לפטריה בפייסבוק