פרסום קריאייטיב ותופעות רשת

המכתב המרגש של יואב מאור (האח הגדול) להילה בצלאלי ז”ל

מותה הטראגי של הילה בצלאלי ז”ל, ימים ספורים לפני יום הזיכרון, הכה בתדהמה את כולנו. המוות נמצא בכותרות בכל ימות השנה, אך ישנם מקרים ספציפיים שמצליחים ללכד סביבם כל כך הרבה עצב, והד ציבורי עצוום ואיתו תחושת האבל הקולקטיבית הזאת, המאחדת את עם ישראל ברגעים קשים. כזה היה גם מותה של הילה. משהו בחיוך הזה של הילה, משהו בתמונה האחרונה שלה גורם למתבונן להרגיש כאילו הכיר אותה.

יואב מאור, בוגר העונה השלישית של האח הגדול, ומנהל חברת המדיה והקריאייטיב purple, פרסם הער בפרופיל הפייסבוק שלו מכתב מרגש המיועד להילה בצלאלי ז”ל. במכתב, פונה מאור להילה ומספר לה על מה שעבר עליו מהרגע שהתבשר על מותה של בחורה שמעולם לא הכיר, אך הרגיש כאילו הגורל כבר קבע להם פגישה בלו”ז, וביטל ברגע האחרון.

אני לא בטוח מה יותר מוזר לי; עצם העובדה שאני קורא לך “יקרה” כשבעצם… מעולם לא החלפנו מילה, או עצם העובדה שאני בכלל כותב לך מכתב מלכתחילה, כשאין באמת סיכוי שתקראי אותו אי-פעם. ובכל זאת, כבר כמה ימים יש בי תחושות שמכבידות עליי מעט ואני מוכרח לשתף אותך בהן. מי יודע, אולי יש חיבור לפייסבוק שם בשמיים?

בפסקאות הראשונות מספר יואב מאור על תחושותיו בעקבות השלומיאליות, ו”שיטת מצליח” הישראלית שגרמו לרשלנות שהביאה למותה. בהמשך פונה בנימה אישית יותר להילה ומספר-מתוודה-מתנצל בפניה על מעשה שרבים מאיתנו עשו לאחר היוודע האסון, הכניסה לעמוד הפייסבוק שלה ושיטוט בין הסטטוסים והתמונות האחרונות שהעלתה לקיר שלה, מעשה שגרם לו להתאהב בה ולהרגיש כאילו הכיר אותה כל חייה. את שאר המכתב העצוב-מרגש ומוזר בחלקו, תוכלו להמשיך ולקרוא בעמוד הפייסבוק של מאור.

המכתב של מאור, המלווה בתמונתה הקפואה של הילה בצלאלי הפך לאחד הפוסטים הנצפים והמשותפים ברשת במהלך הערב, וזכה נכון לכתיבת שורות אלו ליותר מ- 3200 לייקים ומעל 150 שיתופים. התגובות מפרגנות כמובן, אך אני חייב לציין שבשלבים מסוימים בקריאת המכתב הרגשתי תחושת אי נוחות מסוימת, ומאור אולי מעט נסחף בתיאור רגשותיו כלפי הילה שזה עתה נפטרה, ובן הזוג שלה עדין שרוי באבל עמוק. בכל אופן, יוזמה יפה, ומכתב מרגש.

ואז גיליתי משהו שגרם לי להיות אפילו יותר מתוסכל ומבואס על כל הסיפור הזה. גיליתי שאת פשוט בחורה מקסימה, אין מילה אחרת לתאר את זה. פשוט בחורה מקסימה. דיפדפתי קצת בין הסטטוסים שכתבת, בין התמונות שהעלית, ועם כל מילה שקראתי, נבנתה לי דמות של בחורה מעניינת, מדליקה בטירוף, חברמנית אמיתית, והכי חשוב: פשוט שנונה לאין שיעור. בחיי. לפני כמה ימים נסעתי עם חבר ודיברנו על כמה שאין יותר בחורות שנונות בעולם הזה. ואז אני מוצא את עצמי קורא סטטוסים שלך, נקרע מצחוק, והיו אפילו רגעים שכמעט שלחתי לך הודעה לאינבוקס עם הערות על דברים שכתבת (או סתם כי הרגשתי שאנחנו באמת יכולים להסתדר מצוין) ובשבריר שניה נזכרתי שכל עוד אין לפייסבוק אופציה של סיאנס, זה כנראה לא יקרה כבר.

קליק לקריאת המכתב השלם בעמוד הפייסבוק של יואב מאור.

לייק לפטריה בפייסבוק

תגובות
Loading...