פרסום קריאייטיב ותופעות רשת

גאוני: בנורווגיה המציאו דרגנוע לרוכבי אופניים שמתקשים בעליות

לאופניים יש הרבה יתרונות. הם חסכוניים, ירוקים, טובים לכושר ועוזרים לחטב את הגוף. מנגד, יש לפעולת הדיווש חסרון אחד מרכזי, ולא, זה לא הטייץ המפוקפק שהרוכבים נכנסים לתוכו, אלא השילוב של שיפועים תלולים עם העיקרון של כוח המשיכה או במילים אחרות, הכול טוב ויפה עד שמגיעים לעלייה. מדובר בהחלט בבעיה חמורה ולא כיפית, אבל אין ברירה אלא להתמודד איתה עם המון מאמץ, זיעה ושרירים תפוסים.

בנורווגיה, מדינה שתמיד עשתה רושם של מקום טוב לחיות בו, החליטו לפתור את הבעיה הזאת. לא באופן גורף בכל רחבי המדינה הסקנדינבית, אלא ספציפית בעליה מאד תלולה ומעצבנת בעיר בשם טרונדהיים. אז כדי לחסוך לנורווגים החביבים את המאמץ שבדיווש בשיפוע, הם התקינו את דרגנוע האופניים הראשון בעולם – CycloCable.

bicycle-escalator-cyclocable-trondheim-norway-6__880

האבטיפוס של הדרגנוע הומצא בשנות ה90 על ידי בחור שהמשרד שלו היה ממוקם במעלה הגבעה ונמאס לו להגיע לעבודה מיוזע (איך מזיעים במזג אוויר הקריר ששם? תעלומה). בתקופה האחרונה הרעיון פותח ושודרג עד שהגיעו לכדי הדבר הדי אדיר הזה:

במעלית הייחודית יכולים להשתמש בו זמנית חמישה רוכבי אופניים, סקייטבורד או אפילו סתם אמהות עם עגלות. מהירות הנסיעה היא 7 קמ"ש ואורך המסלול הוא סך הכול 130 מטר. שזה באמת לא הרבה, אלא אם צריכים לדווש את זה בעליה.

[xyz-ips snippet="youtubeembed"]

 

מדובר בפתרון מגניב לחלוטין ומסקרן לראות אם הוא יאומץ גם ברחובות משופעים אחרים בנורווגיה, ואולי גם במקומות אחרים בעולם, נניח, ישראל. עד אז, תאלצו להמשיך לדבוק בעיקרון "אני לא מוותר לעצמי" ולטפס בכוחות הרגליים שלכם. הנה כמה תמונות של פלא העולם השמיני.

bicycle-escalator-cyclocable-trondheim-norway__880

bicycle-escalator-cyclocable-trondheim-norway-1__880

bicycle-escalator-cyclocable-trondheim-norway-2__880

bicycle-escalator-cyclocable-trondheim-norway-3__880

bicycle-escalator-cyclocable-trondheim-norway-4__880

bicycle-escalator-cyclocable-trondheim-norway-5__880

 

באמצעות: BoredPanda

 

 

לייק לפטריה בפייסבוק

תגובות
Loading...