כל יום, כל בוקר, כל השבוע, אתה עושה את מה שאתה אוהב

האם כל עבודה הופכת להיות שגרתית ומשעממת ?  בצעירותי כששאלו אותי מה ארצה לעשות כשאהיה גדול,  תמיד אמרתי שבכל מקרה אם אהיה שכיר או עצמאי, אני ארצה לעבוד בתחום שאני אוהב. לא יכולתי להעלות על הדעת שאמצא את עצמי במשרה משעממת, שלא קשורה אל מי שאני ומה שאני אוהב לעשות. אמא שלי תמיד אהבה להזכיר לי  שלא משנה במה אבחר לעסוק, אף פעם לא יישאר בי אותו הלהט לאורך שנים, וכל עבודה שאבחר תהפוך ביום מן הימים לשוחקת, שגרתית ומייגעת. תמיד כעסתי עליה כשהיא אמרה לי את זה.

מכונת עבודה‘ הוא פרויקט של ארז גבאי, סטודנט במכון הטכנולוגי חולון. הפרויקט מתמודד עם השחיקה והדעיכה הנגרמת כתוצאה משגרה יום יומית או לחלופין עומס ללא מנוחה מספקת. הקריין בסרטון (טל זגורי) מספר שהוא עושה את מה שהוא אוהב. הוא לא נתן לחיים לקבוע עבורו מקצוע משעמם שיפרנס אותו ואת משפחתו, והוא מתמודד עם החיים בדרכו שלו.  עם זאת השגרה בכל יום, כל בוקר וכל השבוע, עם אותה עבודה,  אותם לחצים, שוב ושוב ושוב נותנים את אותותיהם.


Work Machine by Erez gabay from erez gabay on Vimeo

למושג שחיקה, הנקרא באנגלית Burnout שפירושו דעיכה,  קודמת האש.  כדי שתהיה דעיכה חייבת להיות אש לפני כן.  האנשים המועדים ביותר להישחק הם דווקא האנשים הנלהבים, בעלי היוזמה, הרוח החלוצית והמרץ,  אנשים שרוצים לעזור ומלאים בלהט וברגש. שחיקה אינה דומה ללחץ, דיכאון או חרדה שמאופיינים בזמניות. היא מתפתחת באופן איטי, ואיננה נעלמת גם לאחר ההתנתקות מגורם הלחץ המקורי.

מטרת הפרויקט היא להציג את הנושא בדרך לא שגרתית ולגרום לצופה תחושת הזדהות ובחינה עצמית. הפרויקט מבוצע בטכניקה של אנימציה וקטורית, הבנויה מצורות בסיסיות ובסקאלה צבעונית מדודה. הדימווים בסרט הם מעולם המכונות ומשולבים בתוכם אלמנטים השייכים לאדם, המעצימים את העדרות הגורם האנושי. המושג “מכונת עבודה” בא להדגיש את הקונטקסט האירוני בהשוואה בין המכונה לאדם.

יוצר הפרויקט: ארז גבאי
קריינות:  טל זגורי

 

מומחה לקידום אורגני ויוצר תוכן ותיק בעולמות טכנולוגיה, צרכנות, סקירות והשוואות מוצרים, פנאי ובידור.
במידה ועלתה לכם שאלה בנוגע לתוכן שקראתם בכתבה מוזמנים לפנות אלינו למייל [email protected] ונשמח לעזור לכם.

לייק לפטריה בפייסבוק