פרסום קריאייטיב ותופעות רשת

הצעה משתלמת לאלון גל: עזוב אותנו בשקט

אני לא אוהב את אלון גל. קשה לי לעמוד על הנקודה המדוייקת שגורמת לי להרגיש ככה, אבל עובדתית, בכל פעם שאני רואה את הפרצוף שלו על המסך, אני מתמלא בעצבים, ובתחושה בלתי נמנעת שמנסים לעבוד עלי. אי אפשר שלא להעריך את הנחישות והאמביציה של האיש, אבל כל השטיק הזה של דמות המאמן הקשוח שצמח מכלום והיום מנהל לאחרים את החיים לא עובדת עלי.

מתוך נקודת המוצא הרעה הזאת יצאתי לצפות בשתי הפרסומות החדשות בכיכובו של גל. מדובר בעצם בסוג של פורמט מסחרי תחת השם "הצעה משתלמת" המזכיר במעט את מפעל החיים של ג.יפית. בשני המקרים מדובר באדם שהצלחתו היא אמינותו, אולם בניגוד לג.יפית שהלכה והתפתחה עם השנים, ובנתה לעצמה מוניטין משובח בו קשה להתחרות, עושה רושם שאלון גל עושה בדיוק את הדרך ההפוכה: פריצה חזקה לחיינו כדמות חדשה ומסקרנת, קשוחה ובעלת חכמת חיים, ומשם התדרדרות מהירה ובחירות לא נכונות שגרמו להרבה אנשים לסלוד מהאיש, תוצאה של התמסחרות מהירה וגלויה מידי.

עוד לפני קמפיין "הצעה משתלמת" החדש שלו, שמענו בחודשים האחרונים ים של פרסומות רדיו בכיכובו של גל, בהן הוא מציע לנו טיפים לקנייה חכמה בסופר. כמובן, הטיפים מומנו על ידי שופרסל, ששילמה לגל סכום נכבד כדי שידקלם לנו אסופת טיפים שחוקים שכל מי שעושה או עשה קניות בסופר בחיו, כבר מכיר. בסדרת הפרסומות החדשה שלו מציע גל "הצעות משתלמות" במיוחד, כדי שאנחנו הצופים נוכל ללמוד מהמאסטר ולחסוך בכסף. אולם גם כאן, לא מדובר בהצעות אטרקטיביות במיוחד או יותר מכך, הצעות נחוצות לחיינו. בפרסומת הראשונה גל מציע לנו לקנות מכונת קפה (איפה? בשופרסל כמובן!) במחיר נהדר. ורגע, זה עוד לא הסוף. גל גם מבטיח שנקבל קפסולות במתנה.

תהרגו אותי, אבל אני חושב ש"בזמנים כאלה" כפי שאומר אלון גל, הישראלים לא ממש זקוקים למכונת קפה. רוצים לחסוך? תכינו את הקפה שלכם בעצמכם ואל תבזבזו את הכסף שלכם על מכונה שתשתמשו בה אולי פעם בשבוע, ותוציאו בגללה עשרות שקלים על קפסולות. אם לאלון גל באמת היה אכפת מהכיס שלכם, הוא לא היה מחלק את הטיפ האומלל הזה כל כך מהר.

בפרסומת השניה מציע לכם גל לשפץ את חדר האמבטיה שלכם במחיר מטורף. גם כאן, מדובר בשיתוף פעולה, הפעם עם הוםסנטר. אם יצא לכם לקנות מוצרים לבית בעבר אתם ודאי יודעים שהום סנטר הוא לא בהכרח המקום הכי זול עלי אדמות. אבל את אלון גל זה לא מעניין. רוצים לחסוך? מעולה! נתחיל בלשפוך 5000 שקל על אמבטיה חדשה.

ג.יפית לא מתיימרת לסדר לנו את החיים. היא לא מנפנפת בידע שלה, ולא מנסה לגרום לנו להרגיש כאילו מולינו עומד גורו אליו צריך להשתחוות. היא בסה"כ ממליצה על מוצרים. ברור שגם כאן הכל מסחרי, ויפית לא עושה זאת בהתנדבות, אבל לפעמים צריך לדעת איך לארוז את האמירה שלך. אלון גל עושה את כל הטעויות האפשריות בדרך להיות דמות ללא אופי, שבקלות ניתן לקנות בכסף, ויתכן שבפעם הבאה ימליץ לכם לחסוך ולצפות את האסלה שלכם בציפוי מדהים דמוי זהב, במחיר מציאה!

אז בסדר. האיש עושה כסף, והפך את עצמו לגורו. ונכון יש לו תכנית ברדיו ותכנית בטלויזיה והוא מופיע בכל הפסקת פרסומות, אבל תאמינו לי, אם מדיניות בחירת החלטורות שלו תמשיך בכיוון הזה, הוא יהפוך מאוד מאוד מהר ללא רלוונטי, לא מעניין, ולדמות ממנה נודף ריח של צביעות וסימני דולרים בעיניים. או שאולי זה כבר קרה?


לייק לפטריה בפייסבוק

תגובות
Loading...