שבת חורפית – כיצד מעבירים זמן עם הילדים

בשגרת היום המתנהלת על סטרואידים, שבתות הם הרגעים הקסומים שבהם אנו יכולים לעצור, לקחת נשימה עמוקה, ולחוות את הפלא שבלהיות הורים. לבלות עם הילדים מחוץ לבית בשבת זה לא רק שינוי אווירה, אלא הזדמנות להתקרב אליהם. עם זאת בחורף כשקר וגשם יורד בחוץ, אנו נאלצים להישאר בבית ולחפש דרכים יצירתיות להעביר זמן עם הקטנים.

Credit: Pexels

משחקים ובישול

בסוף שבוע חורפי וגשום תוכלו להתחיל את היום במשחקי לוח מאתגרים שיגרמו לכולם לחשוב ולצחוק יחד. לאחר מכן, תוכלו לעבור לפעילות יצירה כמו ציור, פיסול בחימר או ליצור בובות מצמר גפן, שבהם כל אחד יוכל להביע את עצמו בדרך הייחודית שלו. אתם יכולים להכין קינוחים וליהנות מהתוצאה הטעימה של עבודת צוות.

אתם גם יכולים להכין קינוחים ממתכונים קלים יחסית. פשוט מוציאים גלידוניות ממקרר ומוסיפים להן מגוון תוספות כמו פירות טריים, רוטב שוקולד, קצפת וקינמון. הילדים יכולים להיות יצירתיים בעיצוב הקינוחים שלהם וליהנות מהתהליך המשעשע.

מבשלים עם הילדים

אם עברנו בשלום את הכנת הקינוחים אתם יכולים לנסות לבשל ביחד עם הקטנים. אפשר לבחור מתכונים שונים ולהכין אותם יחד. זוהי דרך נהדרת לחשוף את הילדים לתרבויות שונות דרך הבישול.

כך הם לומדים על מרכיבים חדשים, טכניקות בישול ומשתפים פעולה בהכנת המנה. המטבח הופך למעבדת קסמים, שבה אתם מעבירים לילדים את אהבתכם לאוכל ולבישול. יחד, אתם בוחרים מתכונים מיוחדים, כאלה שמעוררים את חוש הטעם ומפתחים מיומנויות חדשות.

הילדים משתתפים בקילוף, חיתוך, ואפילו בדברים מתקדמים יותר כמו ערבוב ובישול. הם לומדים על חשיבות המדידה הנכונה וזמני הבישול, תוך שהם נהנים מהתהליך ומצפים בהתרגשות לטעום את התוצאה הסופית.

פעילויות חינוכיות מהנות ומעשירות

החורף הוא הזדמנות מצוינת להעשיר את הידע והמיומנויות של הילדים באמצעות פעילויות חינוכיות. עבורנו, זה זמן איכות שמאפשר למידה, העשרה והנאה משותפת. אנחנו יכולים להתחיל את הבוקר במשחקי קופסה או חידות. ובכך לפתח את יכולת החשיבה המתמטית, יכולת הפתרון של בעיות וכמובן העצמת הקשר המשפחתי.

אנו, יכולים לעשות משהו מקורי יותר, למשל להפוך את הסלון למעבדה ולעשות ניסוי פשוט בבית, כמו למשל ניסוי הביצה הקופצת. שמים ביצה בכוס מלאה חומץ למשך 48-24 שעות. החומץ יפרק את קליפת הביצה ויהפוך אותה ל"קופצת". זהו ניסוי נהדר לילדים להמחשת תהליכים כימיים.

אפשר גם לעשות שעת סיפור לילדים בפינה חמימה ונעימה. מניחים כריות רכות ושמיכות בפינה שקטה, מדליקים נרות מרגיעים ובוחרים ספרים מעניינים. כל אחד בוחר ספר לפי רמת הקריאה שלו, ומתחלקים בתורות לקרוא בקול רם. זו דרך נהדרת לעודד אהבת ספרות ולשפר את כישורי הקריאה. בשעות מתקדמות של היום אפשר לצפות יחד בסרט משפחתי, להכין פופקורן ולהנות מחוויה משפחתית. אחרי הסרט, דנים על המסרים והלקחים שאפשר ללמוד ממנו.

מתכוננים לשבוע חדש

בסוף היום להקדיש זמן להתכונן עם הילדים לשבוע הקרב ובא. מתחילים בשיחה משותפת על התכניות והפעילויות המתוכננות לשבוע הבא, ובכך מעניקים לילדים תחושת מעורבות והשפעה. יחד, אתם בודקים את לוח הזמנים, מסדרים את התיקים לבית הספר ומוודאים שכל שיעורי הבית נעשו.

אתם גם מכינים ביחד את הבגדים ואת הארוחות למחר, כדי להקל על הבוקר המוקדם. זמן זה מלמד את הילדים אחריות, ארגון ותכנון מראש, תוך כדי חיזוק הקשר ביניכם ויצירת שגרה חיובית לשבוע הקרוב.

 

כשהערב נגמר והסופ"ש מתקרב לסיומו, אנו מתכנסים יחד ומודים על הזמן האיכותי שחלקנו. הזמן הזה עם הילדים הוא מתנה, כל רגע של צחוק, חיבוק או למידה משותפת הוא זיכרון יקר שנשמר בלבנו. אנחנו סוגרים את הערב עם מבט מלא אהבה, יודעים שהימים האלה של היותנו יחד הם היסודות של מערכת יחסים חזקה ומשמעותית.

לייק לפטריה בפייסבוק