הבית יצא משליטה? זה הזמן לפינוי דירות מקצועי

אם מביקור לביקור אתם שמים לב שהבית נראה פחות ופחות טוב, אם מביקור לביקור אתם רואים שהחדר התמלא בעוד ועוד חפצים, אם מביקור לביקור אתם מרגישים שהריח הרע הולך ומשתלט על כל פינה, ככל מתגורר בבית בו ביקרתם אגרן כפייתי.

זה יכול להיות הבית שלכם, זה יכול להיות הבית של סבא וסבתא, זה אפילו יכול להיות הבית של השכנה ממול – איסוף כפייתי ואגרנות כפייתית הינה תופעה נפוצה המשפיעה על חייהן של משפחות רבות בארץ ובעולם.

Credit: Freepik

איך מגיעים למצב של דירה מוזנחת?

הזנחת דירה אינה מתרחשת בין לילה, מדובר בתהליך שנמשך לאורך זמן ויש לו מניעים שונים:

חוסר זמן לנקות ולסדר את הבית – אנשים רבים דוחים את מלאכת הניקוי משבוע לשבוע, מנקיים בתדירות נמוכה עד שלאורך זמן הם מחליטים לוותר על הניקיון כי הם לא יודעים מאיפה להתחיל. המשימה נראית גדולה מדי עבורם והם מעדיפים לחיות בלכלוך מאשר להתמודד איתו.

בעיות נפשיות – התמודדות עם שכול ואובדן, התמודדות עם דיכאון, הפרעות נפשיות כגון הפרעת קשב וריכוז וכדו'.

איחסון לקוי – משפחות רבות שומרות חפצים שונים כדי שאולי בעתיד הם יצטרכו אותם שוב. אבל מה קורה כאשר החפצים נערמים זה על זה ולא מפנים את מה שלא בשימוש? נכון! הכל מצטבר ונערם והחדרים מתמלאים עד אפס מקום.

איך משכנעים אגרן כפייתי לנקות בבית?

חשוב להבין כי מדובר בבעיה נפשית ולכן שיחה אחת לא תעשה את העבודה. אין כאן קסם שקורה בין לילה וחשוב להתייעץ עם איש מקצוע המתמחה באיסוף כפייתי ואגרנות על מנת להבין מהי הדרך הנכונה יותר להסביר את המצב לאגרן הכפייתי שבבית ולרתום אותו לתהליך.

לאחר שהשלב הראשון הצליח, עוברים לשלב השני והוא פינוי הדירה בפועל. אתם בטח חושבים לעצמכם מה הבעיה? למה לא לעשות את זה לבד? והתשובה היא אתם יכולים. אבל קחו בחשבון שפינוי וניקוי הבית על ידי בני משפחה, חברים ואפילו מתנדבים עלול להוביל להתנגדות מצידו של האגרן הכפייתי.

העובדה שנכנסים אנשים ונוגעים לו בחפצים, מזיזים אותם ממקום למקום, זורקים הערות שיפוטיות כמו "איך אפשר לחיות ככה?" או "איכס כמה זבל יש כאן!" עלולים להעמיק את הפגיעה הנפשית של האגרן הכפייתי ולגרום לו להפסיק מיידית את תהליך הניקוי.

כדי למנוע הרעה במצב הנפשי וכדי למנוע סכסוכים ואי נעימות משפחתית, מומלץ להיעזר בחברה מקצועית המתמחה בפינוי דירות מוזנחות בישראל.

מה זה פינוי דירות מקצועי?

בדומה לחברות ניקוי של דירות או חברות הובלה, ניתן למצוא גם הרבה חברות העוסקות בפינוי דירות מוזנחות בישראל . חברות אלה מציעות שירותי פינוי וניקוי מקצועיים עם מכשור מיוחד החודר אל עומק השכבות של הלכלוך והזבל שהצטברו בדירה עם השנים.

לחברות אלה ידע מקצועי נרחב בכל הקשור לפינוי פסולת ואשפה בהתאם לתקנות החוק, דבר החוסך למשפחות המודאגות זמן יקר ותשלום מיוחד של קנסות מהעירייה.

לייק לפטריה בפייסבוק