כך תנצחו תמיד בדו קרב “אבן, נייר ומספריים”

בזמן שאתם עשיתם דברים מועילים, קבוצת מדענים יפנית שמה לה לעצמה למטרה לפצח את אחד הסודות הקיומיים הגדולים ביותר, הנוסחה הסודית שתוביל כל אדם שיניח עליה את ידו, לנצח כמעט כל משחק של אבן נייר ומספריים.

קרבות אבן, נייר ומספריים אמנם מתבססים על הרבה מזל, אך לאורך זמן, דו קרב שכזה עשוי להפוך ללוחמה פסיכולוגית של ממש, כשכל צד מנסה לקרוא את הפעולה הבאה של יריבו במטרה לשבור, לעטוף או לגזור אותו.

אבן נייר ומספריים

קבוצת המדענים אספה 360 סטודנטים, ציוותה אותם לזוגות וביקשה מהם לשחק אחד עם השני 300 סיבובים רצופים של אבן, נייר ומספרים, כשבכל פעם נעשים ציוותי זוגות חדשים באקראי. כדי למנוע מצב של תשישות מנטאלית ואבדן רצון לחיות, תוגמלו הסטודנטים בסכום כסף קטן עבור כל ניצחון שלהם.

אחרי שעות רבות של מחקר וניתוח הצפייה, הגיעו החוקרים למספר מסקנות עיקריות. תחילה, טוענים החוקרים כי כאשר ניצחתם באמצעות אבן לדוגמא, קיים סיכוי גבוה יותר שתמשיכו עם אבן גם לסיבוב הבא. בנוסף, במידה והפסדתם 2 סיבובים ויותר ברצף, קיים סיכוי גבוה שהסימן הבא שתוציאו יהיה זה שהיה מנצח את יריבכם בסיבוב הקודם בו ניצח אתכם. כלומר, אם הפסדתם לנייר למשל, וזהו ההפסד השני הרצוף שלכם, כנראה שבסיבוב הבא תוציאו מספריים. במילים אחרות, מדובר בשיטת “ניצחת – הישאר, הפסדת – החלף”.

אם הפסקה האחרונה עשתה לכם כאב ראש, גם אתם ודאי תשמחו לשמוע כי קבוצת המדענים צמצמה את המסקנות שלה לרשימת הנחיות מסודרת שתבטיח לכם ניצחון בקרב ה”אבניירו” הבא שלכם. כמובן, אנחנו לא מתחייבים לכך. ט.ל.ח. הנה החוקים:

בסיבוב הראשון, תנו למזל להכריע. מיד לאחר מכן, לאחר ששיננתם את הרשימה הבאה, שחקו על פי ההוראות:

ניצחתי בסיבוב האחרון כשהוצאתי:

מספריים: בסיבוב הבא שנו לנייר.

אבן: בסיבוב הבא שנו למספריים.

נייר: בסיבוב הבא שנו לאבן.

הפסדתי בסיבוב האחרון כשהוצאתי:

מספריים: בסיבוב הבא שנו לנייר.

אבן: בסיבוב הבא שנו למספריים.

נייר: בסיבוב הבא שנו לאבן.

גם היריב שלי קרא את הפוסט הזה והפסדתי בסיבוב האחרון כשהוצאתי:

מספריים: בסיבוב הבא הוציאו אבן.

אבן: בסיבוב הבא הוציאו נייר.

נייר: בסיבוב הבא הוציאו מספריים.

כמובן, אם הטכניקה הזאת לא עובדת עבורכם, אתם תמיד מוזמנים לנסות את השיטה המנצחת של ג’ואי ופיבי שתבטיח לכם ניצחון, רק כי המצאתם כלילם חדשים למשחק:

לייק לפטריה בפייסבוק