פרסום קריאייטיב ותופעות רשת

10 עובדות מפתיעות ומטרידות שיגרמו לכם לחשוב פעמיים לפני שאתם נכנסים לבריכה

ימי הקיץ הלוהטים כבר מזמן כאן ורבים מאתנו בוחרים להעביר את מרבית הזמן הפנוי שלהם בבילויים הכוללים את אחד משני המרכיבים החשובים הבאים: מזגן או מים. בהנחה שבחרתם במים, עומדות בפניכם 2 אופציות: ים או בריכה. אז נכון, למרות המדוזות ואלפי הישראלים הפוקדים אותו בכל רגע נתון, רובינו מעדיפים בילוי על חוף הים, אבל אם בכל זאת אתם טיפוסים של בריכה, ובמיוחד אם מדובר בבריכה ציבורית, יש כמה דברים שכדאי מאוד שתדעו לפני שאתם קופצים ראש אל תוך המים.

1 מכל 5 חברים שלכם השתין בעבר בבריכה

אתם כמובן מעולם לא עשיתם דבר דוחה שכזה, אבל על פי סקר שנערך בקרב 1000 בוגרים, 20 אחוז מהם הודו שהשתינו בעבר במי הבריכה. קחו בחשבון את כמות השקרנים שהשתתפו בסקר ונניח וכל אחד מהם הוסיף 50 מ"ל בלבד של שתן למי הבריכה, זו סיבה מספיק טובה לעולם לא לפתוח את הפה במים.

3

כלור לא באמת הורג הכל

זו האמת. ישנם לא מעט אורגניזמים שמסוגלים לשרוד כלור, כמו למשל תולעי מעיים. אם תולעים כאלו מצויות במים והביצים שלהן חודרות אל הגוף, המעיים שלכם פחות ישמחו לארח אותן.

4

בנוסף, יש גם בקטריות שעמידות בפניו

קריפטוספורידיום, טפיל נפוץ שגורם לשלשולים, יכול לחיות בתוך מי הבריכה במשך יותר מ-10 ימים, גם אם הם מכילים כלור בכמות מספקת.

5

זהירות, יש קקי בבריכה

במחקר שנערך על ידי ארגון CDC (המרכז האמריקאי לשליטה ומניעה של מחלות), נמצא בי ב-60 אחוזים מדגימות המים שנאספו מבריכות ציבוריות אותרו שאריות חיידקי אי-קולי, אותם ניתן למצוא לרוב בצואה.

גיף דוג'בול

כלומר, המון קקי

לא משנה עד כמה נקיים אתם, האדם הממוצע נושא עמו כ-14 גרם של חלקיקי צואה באזור הישבן. כאשר נכנסים לבריכה, החלקיקים הללו מתפזרים במים. עכשיו קחו את הכמות הזאת ותכפילו אותה במספר האנשים שנכנסים כל יום לבריכה ותסיקו בעצמכם את המסקנות.

סיבות לא להיכנס לבריכה 7

ככל שלבריכה יש יותר ריח, כך היא מלוכלכת יותר

הריח החריף שאנחנו מריחים כשאנחנו מתקרבים לבריכה הוא ריחו של הכלור, אלא שהריח הזה אינו נובע מהכלור עצמו, אלא מהמפגש שלו עם זיעה, שתן ושאר נוזלי גוף. בריכה נקייה היא בריכה בה כמעט ולא ניתן להריח את הכלור.

סיבות לא להיכנס לבריכה 8

דלקות אוזניים

כאשר מים ובקטריה נתקעים בתוך האוזן שלכם, קיים סיכוי שתפתחו דלקת אוזניים חיצונית, או בשמה הלא רשמי "אוזניים של שחיינים". העסק הזה כואב ומתבטא בלחץ ונפיחות באוזניים, וגרוע מכך, נוזל מוגלתי ודוחה שמופרש בלי הפסקה מהאוזניים.

סיבות לא להיכנס לבריכה 9

"פריחת ג'קוזי" היא מחלה אמיתית

שהייה ארוכה במי בריכה או ג'קוזי שלא מתוחזקים כראוי עשויה לגרום לפריחה אדומה ומגרדת על העור.

2

זה לא הכלור שגורם לעיניים שלכם לגרד

נהוג לחשוב שהגירוד בעיניים לאחר הביקור בבריכה נובע מכמות הכלור המצויה בעיניים. אלא שלמעשה, הגירוד נוצר כתוצאה מהשילוב בין חלקיקי הכלור לחקיקי צואה ושתן המצויים במים, שילוב שיוצר תגובה כימית שגורמת תחושת צריבה בעיניים. או במילים אחרות, קנו משקפי צלילה.

סיבות לא להיכנס לבריכה 10

אנשים נכנסים למים כשהם מלוכלכים

על פי סקר שנערך בשנת 2012, יותר מ-40 אחוזים מהאנשים לא מתקלחים לפני שהם נכנסים לבריכה כי הם בטוחים שהכלור יגרום להם להיות נקיים. עכשיו צאו מנקודת הנחה שאחוז מסוים מהנשאלים התביישו להודות באמת ותבינו את המציאות העגומה.

סיבות לא להיכנס לבריכה 11

דרך: Mashable

לייק לפטריה בפייסבוק

תגובות
Loading...