פרסום קריאייטיב ותופעות רשת

בחורה הלוקה בנרקולפסיה חווה התקף פתאומי לעיני המצלמה

לא רבים מכירים את התופעה הזאת, אך מסתבר כי ישנם עשרות אלפי אנשים ברחבי העולם הלוקים בתסמונת בשם “נרקולפסיה“, הפרעת נוירולוגית כרונית, הגורמת להפרעות שינה חריפות המתבטאות במגוון דרכים מטרידות, ביניהן התקפי עייפות קשים, חולשה פתאומית בשרירים, שיתוק שינה (שיתוק של השרירים למספר דקות לקראת או במהלך שינה) והגרוע מכל, הרדמויות פתאומיות ובלתי נשלטות.

שרה אליזבת’, בחורה מקסימה הלוקה גם היא בהפרעה הזאת, היתה בעיצומם של צילומי סרטון הדרכה אותו תכננה להעלות ליוטיוב, המסביר כיצד לבצע ריקוד יפני מסורתי. אלא שבמהלך הצילומים, לקתה לפתע באחד מהתקפי השינה המוכרים אותם היא חווה לעיתים קרובות, והתמוטטה מול המצלמה. למרות התמונות הלא קלות, ולמרות שזאת לא היתה כוונתה מלכתחילה,קיבלה שרה החלטה אמיצה, והעלתה את הסרטון כפי שהוא ליוטיוב בכדי לנסות ולהעלות את המודעות לתופעה ולגרום לאנשים אחרים שלוקים בה להרגיש שהם לא לבד.

הסרטון מציג שלב אחר שלב את שלל התסמינים המשונים והמלחיצים של הנרקולפסיה, ביניהם הנפילה הפתאומית, התקף השינה הבלתי נשלט, בלבלו וערפול חושים, אבדן זיכרון רגעי ועוד, כשבין לבין, מנסה אליזבת’ בכוח ובמשך 2 דקות ארוכות להעיר את עצמה ולנסות לחזור ולתפקד כרגיל, ללא הצלחה.

שרה מספרת כי אנשים רבים אמרו לה שהיו שמחים לראות את התופעה הזו מתרחשת לנגד עיניהם כי זה נראה להם מצחיק. הסרטון שהעלתה הוא התשובה הכי טובה לאנשים הללו, ומדגים עד כמה אין שום דבר מצחיק בעניין הזה, ועד כמה מפחידים יכולים להיות התקפים מהסוג הזה.

בסוף הסרטון מסבירה אליזבת’ כי לא תמיד ההתקפים הללו נוראיים כמו שתועדו הפעם, והסיבה להתפרצות הקיצונית הזו היתה העובדה שרקדה במשל שעתיים שלמות מה שגרם לחולשה בגוף שלה ולהחרפה של התסמינים הרגילים.

לייק לפטריה בפייסבוק

תגובות
Loading...