9 תרגילים פשוטים שיעזרו לכם לשפר את הראייה שלכם

לעיניים יש הרבה יתרונות, אתם כנראה מכירים את רובם, אבל יש להן גם חסרון אחד בסיסי: הן מאבדות מהיכולות שלהן עם הזמן ומאלצות אותנו להיות תלויים במשקפיים, עדשות ומצמוצים מביכים בניסיון לפענח מה כתוב בשלט. אז כן, נכון, הרבה פעמים זה באשמתנו, כי אנחנו תקועים מול המסך כל היום או כי אנחנו לא ארנבים טוחני גזר – אבל למה להעניש אותנו בקוצר ראיה? ולמה לכפות עלינו משקפיים?

התשובה הקצרה היא “בשביל שגם אופטימטריסטים יוכלו להתפרנס”. התשובה הארוכה יותר היא שזה לא קרב אבוד ושיש דברים שאפשר לעשות כדי לשפר את הראיה ואפילו להקטין את המספר, כמו להתנהל נכון מול מסכים ולאמן את שרירי הראיה. הנה 9 עצות שימושיות למי שרוצים לחזור לראות 6/6 (או לפחות, קצת יותר טוב ממה שרואים עכשיו):

>> 36 עובדות מפתיעות ומרתקות שכנראה לא ידעתם על העיניים שלכם 

אל “תטחנו” את העיניים שלכם, תנו להן לנוח כל שעתיים-שלוש. עצמו את העיניים לכמה רגעים ותהנו מהשקט והרגוע. זה בריא לא רק לעיניים.

 

אם יש לכם משקפיים עם מספר, הורידו אותם מדי פעם וצמצמו את הזמן שאתם משתמשים בהם.

כשאתם הולכים בחוץ, נסו להסתכל יותר על האופק ועל דברים רחוקים מכם, במקום להתמקד ברגליים שלכם או בדברים קרובים.

זה נשמע מצחיק, אבל זה עובד: שתו מיץ גזר כמה שניתן. אפילו על בסיס יומי. כדי למקסם את האפקט, אפשר להוסיף למיץ כמה טיפות של שמן זית. זה לא משפיע על הטעם ומסייע לרכיבים החשובים להיספג טוב יותר בגוף.

נסו להימנע מכל סוגי המסכים: מחשב, טלוויזיה וטלפון, לפחות שעתיים לפני שאתם הולכים לישון.

כשהעיניים עייפות, שטפו אותן במים חמימים.

להודים יש אימון עיניים ששווה לנסות, הוא נקרא טראטקה ואם תתרגלו אותו, תסייעו לעיניים ולראש להישאר ממוקדים. איך זה עובד? שבו מול חפץ כלשהו (כמו למשל, נר) בחדר פתוח. התמקדו עם העיניים בחפץ ונסו שלא למצמץ. המטרה היא לשמור בראש תמונה ברורה ומלאה ככל הניתן של החפץ. לאחר מכן, עצמו את העיניים ומקדו את תשומת הלב על הרווח שבין הגבות ודמיינו את העצם שמולכם כמה שאפשר. המשיכו כך 10 דקות. מטרת האימון הזה היא ליצור תמונה ברורה של דברים לפני שהעיניים שלכם מתעייפות.

לייק לפטריה בפייסבוק