10 שימושים מפתיעים לבירה שכנראה לא הכרתם

הו כן, אנחנו יכולים לחשוב על הרבה שימושים טובה לבירה. לשתות אותה, ללגום אותה, למזוג אותה ישירות לתוך הפה שלנו. מדי פעם גם אפשר לבשל איתה. אחרי הכל, מדובר בבירה, ממלכת השמרים, הכשות והאפשרויות הבלתי מוגבלות.

רק שעכשיו מוסרים לנו באוזניה שבירה טובה לעוד דברים. כמובן שמיד הזדעזענו מהמחשבה של לבזבז בירה על דברים שאינם צריכה באמצעות הפה, אבל אז התרצינו: בכל זאת, יש מספיק בירה לכולם. אז אם נשאר לכם בקבוק ואתם תוהים מה לעשות איתו, הנה כמה רעיונות טובים ובריאים.

Credit: pixabay

מזינה את השיער ומעודדת צמיחה

בבירה, ודאי תופתעו לשמוע, יש לא מעט ויטמין B וסיליקון, שנחוצים לבריאות השיער ולצמיחה. קחו כוס בירה, שפכו לאט על הראש ועסו לתוך הקרקפת. חכו 5 דקות ואז שטפו במים קרים.

הופכת את העור ליציב וחלק

בירה מכילה נוגדי חמצון שמעכבים את הזדקנות העור, אבל זה לא היתרון המרכזי שלה בכל מה שקשור לעור: המשקה האלכוהולי הזה גם מקפיץ את יכולות התיקון העצמי של העור, עוזר למתוח אותו ולהעלים קמטים קטנים. נסו את המסכה הזאת: כפית בירה, חלבון ו3 טיפות של שמן שקדים. מרחו על פנים נקיות והשאירו למשך 10 דקות.

עוזרת לישון טוב יותר

הכשות, שהיא מרכיב מרכזי בבירה, הוא חומר הרדמה טבעי ותרופה מוכרת לחוסר שינה. טריק ששווה לנסות: כבסו את הציפית בכמות שווה של מים ובירה. הבד יספוג את הכשות והריח ירדים אתכם.

מסייעת לרגליים כואבות

הכניסו את הרגליים לקערה עם בירה קרה ותרגישו איך הכאבים והעומס שנצברו במהלך היום נעלמים.

מסירה תאי עור מתים

עוד השפעה טובה על העור: הבירה מסלקת את התאים המתים וגורמת לעור חלק יותר. איך? ערבבו תותים עם כמה כפות בירה, עד שמתקבלת משחה. מרחו על הפנים.

מרככת בשר

בירה בבישול זה לא טריק חדש, אבל מלבד הטעם, היא גם עושה את הבשר רך יותר לאכילה. הוסיפו בירה למרינדה שלכם ותנו לבשר לספוג את הנוזל במשך הלילה.

מוסיפה ברק לרהיטי עץ

שפכו בירה חמה על מטלית ושפשפו את הרהיט שזקוק להחייאה. די מהר תבחינו בברק.

דוחה מזיקים

זבובים ושאר יצורים טורדניים נמשכים לריח של הבירה, אז כדי להרחיק אותם מהאוכל – מזגו קצת בירה לכוס, כסו בנייר אלומיניום וחוררו אותו. כל המעופפים הדוחים יכנסו פנימה וכבר לא יצאו לעולם.

מבריקה מתכות

רמת החומציות הנמוכה של הבירה הופכת אותה לנוזל מתאים להברקת כלי מתכת ותכשיטים. הרטיבו מטלית בבירה ושפשפו את המתכות הדהויות. אפשר גם להשרות בבירה לכמה רגעים.

משחררת ברגים תקועים

החומצות בבירה יכולות לפרק את החלודה והמשמעות היא שהברגים ישתחררו ביתר קלות. שפכו קצת בירה על הבורג התקוע, המתינו כמה דקות ונסו להבריג החוצה.

לייק לפטריה בפייסבוק