פרסום קריאייטיב ותופעות רשת

מוות להאשטאג “צרות העולם הראשון”

בחודש שעבר התקיים פסטיבל קאן ה-60 לפרסום בינלאומי. אני רוצה לדבר אתכם על הקמפיין המעניין שזכה דווקא באריה הכסף.

כולנו מכירים את הרגע שבו אנחנו שוכחים לקחת את הסמארטפון לשירותים או שפייסבוק מרפרש לנו אוטומטית את הפיד באמצע קריאת פוסט ומאלץ אותנו לזעוק השמימה בכאב אינסופי.

“איך אמצא את הפוסט הזה עכשיו!?” מיררנו לא פעם ולא פעמיים, ומיהרנו לפרסם תמונות בסגנון זו שפה למטה או צייצנו את המאורע באצבעות רועדות, בליווי ההאשטג המפורסם #firsworldpeoblems אכן, החיים קשים, הו כה קשים.

1000758_10151456191036433_1277338206_n
מים: רון פינקלשטיין

ובכן, באוקטובר 2012, ארגון הצדקה Water is Life, החליט להעלות קמפיין שמטרתו “להרוג” את ההאשטג הזה. למה נזכרתי עכשיו? הקמפיין המצוין הזה, בניצוחה של חברת הפרסום הענקית DDB New York, זכה באריה כסף בפסטיבל הפרסום הבינלאומי Cannes Lions 2013, ה- 60 שהתקיים בצרפת באמצע חודש שעבר.

בסרטון הסרקסטי והמערער מופיעים תושבי האיטי, שכזכור עדיין מנסים להשתקם מרעידת האדמה ההרסנית שפקדה אותם ב2010, כשהם מדקלמים ציוצים של “בעיות עולם ראשון” מטוויטר.

הסלוגן של הקמפיין הוא “תרום כדי לפתור בעיות אמתיות” ומטרתו לעודד גולשים לעשות משהו ממשי עבור אנשים נזקקים, במקום להתלונן על “זוטות”.

מוות להאשטאג 3

מצד אחד, זה באמת מרגיש די אבסורדי ולא נעים לראות ילדים, נשים וגברים קשי יום, שרויים בתנאי מחייה מחפירים כשהם מנחמים צייצנים על כך ש”מושבי העור שלהם לא התחממו מספיק”,

מצד שני – בשביל מה יש בטוויטר האשטג #בעיות עולם ראשון, אם לא בשביל להתמרמר על שטויות…? :-/

פתרון אפשרי: לא צריך לבחור, אפשר תמיד לעשות את שני הדברים. גם להתמרמר על בעיות עולם ראשון בשביל הכיף, וגם לעזור באמת.

מוות להאשטאג 1
מוות להאשטאג 2
אלינור שריקי היא קופירייטרית ובזמנה הפנוי עושה טוויטר, אינסטגרם, מוזיקה, רדיו ובעיות. קליק לפייסבוק

לייק לפטריה בפייסבוק

תגובות
Loading...