זוכרים את ויקטוריה סוטו: מעשה גבורה בצל הטבח בקונטיקט

אמריקה בוכה בשל הטבח הנוראי שהתרחש במהלך סוף השבוע בקונטיקט, בו נרצחו בדם קר 26 אנשים, בהם 20 ילדים בגילאי 6 ו – 7. עוד ועוד פרטים מזעזעים נחשפים על האירוע המחריד והבוקר כבר ידוע כי מרבית הילדים שנרצחו היו תלמידי אותה הכיתה, כיתה א’ בבית הספר “סנדי הוק” בניו טאון שבקונטיקט. על פי דיווחי התקשורת והמשטרה נראה שכולנו נותרנו עם יותר שאלות מתשובות בנוגע למניעיו של הרוצח, אך הבוקר פורסם באמצעי התקשורת כי נמצאו ראיות שיוכלו לשפוך מעט אור על מניעיו של הרוצח.

אתמול בלילה התפרסם בפייסבוק סטטוס מרגש ועצוב מאוד בהקשר לטווח בקונטיקט, סטטוס שזכה בפחות מיממה למעל 1.5 מיליון לייקים ויותר מחצי מיליון שיתופים. ראיין טאקר, הגולש שפרסם את הסטטוס, מספר את סיפורה  של ויקטוריה סוטו, מורה צעירה בת 27, שהצילה את תלמידיה מידיו של הרוצח, אדם לנזה, ושילמה על כך בחייה. כך הוא כותב (בתרגום חופשי):

“זוהי ויקטוריה. היא מתה כגיבורה היום. היא החביאה את תלמידיה בארונות ושידות כאשר שמעה את קולות הירי. כאשר היורה נכנס לכיתה היא אמרה לו שהתלמידים נמצאים בחדר הכושר. לאחר מכן הוא ירה בה למוות והמשיך הלאה. היא הצילה את חייהם של כל תלמידיה. בבקשה העבירו את זה הלאה אם אתם רואים את זה. מגיע לה שיזכרו אותה על הגבורה הזאת.”

כאמור, הגולשים בפייסבוק לא נשארו אדישים למחווה המרגשת ושיתפו בהמוניהם במה שמסתמן כאחד הסטטוסים הכי ורליים בהסטוריה, דווקא בנסיבות כל כך נוראיות. בדיוק כמו אחרי פיגועים בישראל, זהו הזמן האחדות באמריקה, והאומה כולה חולקת את הכאב ומנסה להמשיך הלאה. בעוד כמה ימים, אף אחד כבר כנראה לא יזכור את ויקטוריה, או את שאר המשפחות שיאלצו לחיות את שארית חייהם בצער נוראי, אבל תמיד מרגש לחזות ביכולת המופלאה של בני האדם להיות מאוחדים, כשהם באמת רוצים.

קרוב משפחה של ויקטוריה סוטו מדבר על סיפור הגבורה שלה
מומחה לקידום אורגני ויוצר תוכן ותיק בעולמות טכנולוגיה, צרכנות, סקירות והשוואות מוצרים, פנאי ובידור.
במידה ועלתה לכם שאלה בנוגע לתוכן שקראתם בכתבה מוזמנים לפנות אלינו למייל [email protected] ונשמח לעזור לכם.

לייק לפטריה בפייסבוק