פרסום קריאייטיב ותופעות רשת

רק פעם בשנה, בשעה 11:11 בדיוק, קרני השמש פוגעות באנדרטה הזאת וחושפות את הסוד שלה

האנדרטה שאתם רואים כאן בתמונה, היא אנדרטת הלוחמים בעיירה אנת'ם שבאריזונה, וכפי ששמה מרמז, היא הוקמה לזכרם של אנשי הצבא האמריקאים שמצאו את מותם לאורך שנות קיומה של ארצות הברית. אלא שהאנדרטה, המורכבת מחמישה עמודים המסמלים את 5 הזרועות של צבא ארצות הברית, "מקולקלת" במשך 364 ימים בשנה.

רק פעמם אחת בשנה, בתאריך 11 בנובמבר (יום הווטרנים) ובדיוק בשעה 11:11 בבוקר, ניצבת השמש בשמיים בדיוק בגובה ובזווית הנכונים בכדי שקרניה יעברו בקו ישר דרך 5 העיגולים השקופים שנמצאים על העמודים. האור הזה שעובד במדויק בין החורים חושף פסיפס מיוחד שנושא את סמל ארצות הברית ונצבע על ידי קרני השמש (החותם הגדול של ארצות הברית).

בכל שנה נערך טקס זיכרון במקום כשרגע השיא מתרחש כאמור בשעה 11 ו-11 דקות בבוקר. אז איך זה קורה רק פעם בשנה?

הגובה והזווית של השמש ביחס לכדור הארץ משתנים בכל יום במהלך השנה, בצורה מחזורית. האדריכלים של האנדרטה השתמשו בנתונים שנמדדו במשך 100 שנים לאחרו כדי לקבוע את הגובה והזווית הנדרשים לבניית האנדרטה כך שקרני השמש ימלאו את תפקידם בשעה 11:11.

בסופו של התהליך, האנדרטה נבנתה ברמת דיוק מאוד גבוהה עם סטיית תקן שמוערכת בכ-12 שניות פלוס מינוס לכל היותר מהשעה המדוברת.

לדברי מתכנני האנדרטה, על פי הנתונים שבידיהם, ובמידה שהאנדרטה תישאר לעמוד בלי שיפגעו בה, היא אמורה לתפקד כראוי ולהיות מסונכרנת עם מיקום השמש באותו רגע מיוחד גם בעוד 500 שנים.

11 בנובמבר, 11 ו-11 דקות. כך זה נראה:

באמצעות: bored panda

לייק לפטריה בפייסבוק

תגובות
Loading...