פרסום קריאייטיב ותופעות רשת

למה הטיולים של החברים שלכם תמיד נראים יותר שווים משלכם?

מכירים את זה שאתם חוזרים מאיזה יעד בחו"ל, ומגלים שחצי מהדברים הכי שווים שם לא עשיתם? איך נמנעים מזה – ומה צריך לעשות כדי שבפעם הבאה תיהנו יותר?

קבוצות ייעודיות בפייסבוק לטיול בכמעט כל עיר בעולם

בחרת יעד? גם אם נדמה לכם שאתם מכירים אותו היטב, אל תתעצלו ועשו עליו חיפוש מקיף. הרבה דברים משתנים, ומספיק שאתם מגיעים בחורף ולא בקיץ, או בהרכב אחר (עם או בלי ילדים, עם בני משפחה מבוגרים כדומה) – כדי שהכל יהיה שונה עבורכם.  יש הרבה דרכים כיום לדעת הכל על העיר שאליה אתם טסים. יש קבוצות בפייסבוק של טיולים, ויש קבוצות של טיולים ספציפיים כמעט לכל עיר בעולם. הצטרפו לקבוצה כזו, ותוכלו לקרוא המלצות עדכניות לבתי מלון, תחבורה בתוך העיר, אטרקציות שיכולות להתאים להרכב שלכם – ועוד. לפעמים המלצה על מסעדה מצוינת ולא יקרה יכולה להיות חוויה מדהימה שתזכרו להרבה שנים. טיול לפנינת חן שאולי לא הרבה מכירים, ותתגלה לכם כמקום קסום ונפלא. בקבוצות האלה גם תקבלו דיווחים שוטפים לגבי עניינים קטנים שיכולים מאד לעזור לכם. למשל, מבצע שמתקיים בחנות אהובה, בדיוק בשבוע שאתם תהיו שם, תערוכה טובה, מוזיאון שפותח את שעריו בחינם בשעות מסוימות, מלון שנחשב טוב וכרגע מאד לא מומלץ כי בונים סביבו, חנות צ'יינג' מקומית שגובה דמי עמלה מוגזמים – ועוד. בקבוצות האלה גם יש הרבה דיווחים על חברות תעופה שעושות פאשלות עם המזוודות, סוכני נסיעות שמוכרים חבילות לא קיימות – ועוד טיפים שווה לקרוא ולהפנים.

לא כל מה שמתאים לחברים שלכם, יתאים גם לכם

כשאתם מתכננים טיול, אתם חייבים להתחשב בפרמטרים שמתאימים לכם. יכול להיות שהחברים שלכם חזרו מהיעד אליו אתם נוסעים ונהנו שם עד השמיים, אבל מאטרקציות שלכם באופן ספציפי פשוט לא מתאימות. למשל, אם אתם לא אוהבים לנהוג בחו"ל, לא תוכלו לעשות את המסלול שהחברים עשו עם רכב שכור, ותצטרכו לקבל את זה שכנראה לא תוכלו להגיע לאותם מקומות, אלא אם תשכרו נהג פרטי. אם החברים היו עם ילדים גדולים ולכם יש ילדים קטנים, גם אז לא תוכלו להגיע לאותם מקומות וליהנות מאותם דברים. אם החברים שלכם נהנים מאטרקציות אקסטרים ואתם רק רוצים לשבת בבתי קפה ולעשות שופינג, הטיול שלכם יהיה שונה בתכלית. לכן, גם כאשר אתם מתייעצים עם חברים ובני משפחה על היעד אליו אתם נוסעים, הקפידו לסנן ולהבין מתוך כל ההמלצות מה אתם יכולים לעשות במסגרת האישיות שלכם, התקציב, ההרכב המשפחתי, והזמן – ומה לא. אם תציבו לעצמכם מטרות לא מציאותיות אתם סתם תיקלעו למצב של תסכול.

Credit: pixabay

התמונות לא משקפות שום דבר באמת

אנחנו מסתכלים בפייסבוק או באינסטגרם, ובוהים בתמונות היפות של החברים שלנו מהטיול שלהם בחו"ל. אנו רואים רק את שברירי השניות שהונצחו בתמונות, ולעיתים קרובות מרגישים קנאה ותסכול: נראה שהם נהנים יותר מאיתנו, למרות שהם נמצאים בדיוק איפה שאנחנו היינו. מה הם יודעים שאנחנו לא? למה להם יותר כיף? מה הופך את הטיול שלהם ליותר שווה? תעצרו שנייה. קחו נשימה עמוקה. תפרגנו להם על הטיול המקסים, ובואו נודה באמת: מאחורי כל תמונה מהממת באינסטגרם מסתתרים לפעמים הרבה דברים אחרים. שנייה לפני החיוך המאושר והחיבוק על רקע מגדל אייפל הילדה בכתה שהיא רוצה שיקנו לה גלידה אחרת במקום זו שיש לה ביד – ודקה אחרי הצילום הבן הבכור זעף שמשעמם לו והוא רוצה לחזור למלון. לא בהכרח שהם נהנים יותר מכם, הם פשוט מצטלמים ככה. וגם אם כן, תראו איפה הם היו, ובפעם הבאה תיסעו לשם גם.

 

טיפ לטיול מוצלח: לא לשכוח ביטוח נסיעות לחו"ל

לאחרונה עלתה באחת הקבוצות של טיולים בחו"ל, תלונה על כך שזוג שרצה לבטל את הטיול שלו לחו"ל עקב מקרה של פטירה במשפחה, לא קיבל את כספו בחזרה, ולמעשה שילם על טיול שלא עשה. במקום תגובות חמות ומנחמות, מעלה הפוסט קיבל בעיקר תוכחות. "מי שלא עשה ביטוח נסיעות לחו"ל, שלא יתלונן" כתבו לו בעיקר. ואכן, לא לעשות ביטוח לפני נסיעה מתוכננת לחו"ל זה בגדר הימור פרוע ורשלני. ביטוח נסיעות לחו"ל מבטיח שאם תחליטו לא לטוס כספכם יוחזר לכם, והוא גם מגן עליכם בעת השהות בחו"ל אם תצטרכו לראות רופא, לעבור בדיקות רפואיות, להתאשפז בבית חולים ועוד.

לייק לפטריה בפייסבוק

תגובות
Loading...