פרסום קריאייטיב ותופעות רשת

15 דברים מפתיעים שאפשר לעשות עם קולה וכנראה לא הכרתם

לקולה יש 2 שימושים עיקריים: הראשון לשתיה והשני כגורם מרכזי בבדיחה הגרועה "ומה רצית שישצא מהברז? קוקה קולה?". אבל זה לא נגמר כאן, המשקה הפופולרי לא רק מוגז ותוסס – הוא גם יכול לסייע הרבה בטיפוח, בניקיון, בהגנה ממזיקים ואפילו בהקלה על כאב. הנה 15 שימושים מפתיעים לקולה שיש סיכוי לא רע שאתם לא מכירים:

Credit: Pixabay

טיפוח תלתלים

החומצה הזרחתית שבמשקה משפיעה על שכבת הקוטיקולה של השערה, מה שגורם לשיער להראות מבריק ומעט גלי. החומציות הנמוכה שבקולה גם מאזנת את היחס חומצה-אלקלי, מה שטוב ממש למי שסובל משיער יבש. הרטיבו את התלתלים עם קולה, חכו 5 דקות וחפפו את השיער.

הסרת מסטיקים

זה אמנם לא נעים בכלל שמסטיק מוצא את דרכו לשיער, אבל זה גם באמת לא נורא אם יש קולה בסביבה. שפכו קצת קולה על המסטיק, חכו כמה דקות והסירו את הגומי בעדינות. זה אמנם לוקח זמן, אבל עדיף על לגזור את השיער.

הבהרת שיער

אם צבעתם בטעות לגוון כהה מדי, אפשר להבהיר אותו מעט על ידי שטיפה בקולה. זה קורה בזכות החומצה הציטרית שבמשקה.

הגנה מפני מזיקים

חקלאים הודים מרססים את היבולים שלהם בקולה להגנה מפני חרקים. אלו לא הכימיקלים שבמשקה, אלא דווקא סירופ הסוכר. הוא מושך אליו נמלים אדומות, האויבות הגדולות ביותר של כל אותם המזיקים. בגינה אפשר למזוג קצת קולה לקערות ולפזר אותן במקומות שונים.

הקלה על כאב

אם נעקצתם ואתם סובלים מכאב או אי נעימות, טבלו פד גזה בקצת קולה והניחו על הפצע. הגירוד והצריבה יפחתו משמעותית. זה כנראה בזכות הקפאין שבמשקה שיש לו תכונות של חומר מאחלש. הפטנט הזה עובד טוב גם עם עקיצות מדוזה.

ניקוי שירותים

הודות לחומצה הזרחתית שבו, המשקה מפרק אבנית ולכלוך אחר בצורה יעילה מאד. השתמשו בספריי או ספוג כדי למרוח את הקולה. השאירו כך למשך כמה שעות ורק אז שטפו. האסלה תהיה נקיה כאילו השתמשתם בחומרים כימים. ואגב, למרות שזה נשמע מפחיד, החומצה הזרחתית שבקולה לא מסוכנת לשתיה.

הסרת שומן

חומצות וקפאין עובדות טוב מול שאריות שומן. כסו את הכלי המלוכלך בקולה למשך כמה שעות ואז פשוט שטפו כרגיל.

טיפול בריחות בעייתיים

אם יש לכם בגד שמריח מגז או דלק, השרו אותו בתערובת של מים וקולה ביחד של 1:1. התמיסה תוציא את הריחות הרעים מהבגד. שימו לב, אסור להכניס קולה למכונות הכביסה.

הסרת כתמים

אם יש כתמים עקשניים במיוחד, הוסיפו קצת קולה למגירה של אבקת הכביסה והפעילו את המכונה. בזכות החומצות שבמשקה, יש סיכוי טוב שהכתמים יעלמו.

ניקוי מטבעות

למה שמישהו ירצה לנקות מטבעות? שאלה טובה. אבל אם מתעורר הצורך, הכניסו את המטבעות לצנצנת, מלאו בקולה וחכו רבע שעה.

ניקוי חלונות

כבר ברור שקולה הוא חומר ניקוי טוב למדי. זה תקף גם לגבי חלונות, בזכות החומצה הצטרית שבמשקה.

הסרת חלודה

המשקה המוגז מטפל בחלודה ביעילות. שפכו קצת קולה על החלודה, ושפשפו עם סמרטוט. אם החלודה עקשנית, השתמשו ברדיד אלומיניום.

ניקוי כלים

אם יש לכם כלים או סירים שהשחירו, פשוט שפכו קצת קולה והמתינו כמה דקות. בזכות הכימיקלים הלכלוך ירד בקלות והכלים יבריקו מיד אחרי שתשטפו עם ספוג ומים.

גינון

אם אתם מאלו שמכינים קומפוסט בבית, כדאי לשפוך על הערימה קצת קולה פעם בשבוע. זה יגרום למיקרואורגניזמים לפעול מהר יותר.

טיפוח העור

הוסיפו כף קולה לקרום הלחות ועסו לתוך העור. התוצאה: עור מבריק וחלק יותר.

הסרת צבע

אם הרהיטים התלכלכו בצבע, זה לא אבוד. טבלו מגבת בקולה ושפשפו את הצבע. אחרי זה, שטפו את הנקודה במים וסבון כדי להסיר את הדביקות שהקולה משאירה.

לייק לפטריה בפייסבוק

תגובות
Loading...