פרסום קריאייטיב ותופעות רשת

סובלים מבריחת שתן? 5 מאכלים שכדאי להימנע מהם

התזונה משפיעה על כל היבט בחיים שלנו והיא קריטית אצל גברים ונשים שסובלים מבריחת שתן בדרגות חומרה משתנות. עם זאת, יש מאכלים שאפשר להימנע מהם כדי לצמצם את שכיחות התופעה

בריחת שתן מוגדרת כדליפה בלתי רצונית של שתן, אצל גברים ונשים כאחד, בגילאים שונים ובדרגות חומרה משתנות. בפועל, דליפת שתן עלולה להופיע באופן ספונטני, ללא התרעה או בעקבות פעולות פיזיולוגיות כגון עיטוש, שיעול או צחוק. מטבע הדברים, בריחת שתן פוגעת באיכות החיים ועלולה גם להוריד את הביטחון העצמי.

ברמה היום יומית, הפתרון הכי טוב לבריחת שתן הוא תחתונים סופגים שמגיעים כיום בשלל גדלים ודגמים. במקביל, כדאי להימנע ממאכלים מסוימים שמעודדים את דליפת השתן ועלולים להחמיר את התופעה הקיימת:

Credit: Pexels.com

מאכלים חריפים

התזונה משפיעה על כל היבט בחיים שלנו ועל מערכת החיסון. ספציפית עם בריחת שתן, ידוע שמאכלים חריפים למשל נחשבים משתנים מאוד ומגרים את השלפוחית.

לכן, ההמלצה היא להרחיק מאכלים חריפים מהתפריט ולנסות להימנע מהם לחלוטין. מלבד בריחת שתן, מאכלים חריפים גם מעלים את הסיכוי לאולקוס ועלולים לגרום להופעת טחורים.

מזונות חומציים

פירות הדר, עגבניות ומזונות אחרים בעלי דרגת חומציות גבוהה עלולים גם הם לגרום לבריחת שתן. כאן אמנם קשה להוציא אותם לגמרי מהתפריט, אבל אפשר לנסות לצמצם את הצריכה שלהם באופן מתון והדרגתי. אם רוצים, ניתן גם להתייעץ עם אנשי מקצוע ולבדוק את ההשפעה הפרטנית של מזונות חומציים על כל אחד ואחת בנפרד.

מאכלים מלוחים

מאכלים מלוחים בעיקר אינם מומלצים עבור גברים ונשים שסובלים מתסמונת השלפוחית הרגיזה. כאן לא מדובר ממש על בריחת שתן רגילה אלא על תופעה כרונית, אך החדשות הטובות הן שניתן להתמודד איתה בצורה טבעית בעזרת צמצום המאכלים המלוחים.

בנוסף, מאכלים מלוחים כמו מזון מעובד, דג מלוח, גבינות מלוחות ומזון משומר גורמים לנו לשתות יותר מים – מה שמעמיס עוד יותר על השלפוחית. בהקשר הזה, הבונוס הוא שהוצאתם מהתפריט גם מצמצם את צריכת המים.

פטרוזיליה וכוסברה

עלים ירוקים בכמות גדולה עלולים לשתן. הסיבה לכך היא אשלגן שיש בכל סוגי העלים הירוקים, אך בעיקר בפטרוזיליה וכוסברה. למזלנו, השימוש בפטרוזיליה וכוסברה הוא לצרכי תבלון בלבד ולכן ברוב המקרים אין פגיעה באיכות החיים גם אם מוותרים עליהם לגמרי.

מזונות עשירים בנוזלים

זוכרים את המאכלים המלוחים שגורמים לנו לשתות מים? אז כמובן שעדיף לוותר מלכתחילה על מזונות עשירים בנוזלים כמו מרקים, מלון ואבטיח. גם פה, הסוד הוא לשמור על איזון כדי לא להגיע למצב של התייבשות.

כמו כן, ההמלצה הכי פרקטית תהיה להימנע ממזונות כאלה לפני שינה או נסיעות ארוכות. אם עושים זאת נכון, מצמצים משמעותית את הסיכוי לדליפת שתן.

לייק לפטריה בפייסבוק

תגובות
Loading...