מכתב אלמוני בפייסבוק חושף מסכת התעללות מזעזעת בילדה בת 7

תמיד כששומעים על מקרים מזעזעים כמו אלימות במשפחה, אונס, התעללות בילדים וכדומה, זה מרגיש לנו רחוק. ברור לנו שמקרים כאלו קורים כל הזמן, אי שם מתחת לפני השטח. איכשהו, נראה לנו שכל האנשים שאנחנו מכירים מהיום יום השגרתי שלנו, הם אנשים נורמטייבים, לא קשורים לחדשות מזעזעות כאלה, ושמקרים מהסוג הזה יכולים להתקיים, אבל בטח לא בסביבה שלנו.

מכתב אלמוני סוחף ומזעזע שפורסם אמש בעמוד הפייסבוק של עמותת סה”ר, חושף מסכת של התעללות מינית ופיסית בילדה אלמונית, התעללות שהחלה כשהייתה בת 7, נמשכה שנים רבות, ומקבלת ביטוי גם היום כשהיא כבר אישה בוגרת. מעבר לזעזוע האדיר שמשאיר תוכן המכתב, אצל הקורא, הוא מעורר מסקנה אחת ברורה: אנחנו חיים עם עיניים עצומות.

עמותת סהר לוגו

עמותת סה”ר (סיוע והקשה ברשת) עוסקת בהצלת חיים באמצעות האינטרנט. העמותה מעניקה סיוע והקשבה לאלפי גולשים השרויים במצב נפשי קשה עד אובדני באמצעות הרשת, כאשר מתנדביה מטפלים במעל אלף פניות בכל חודש מצד גולשים אנונימיים המביעים כוונות אובדניות וזקוקים למי שילווה ויתמוך בהם ברגעי השפל שלהם ובמקרה הצורך ידע לספק את העזרה הנדרשת באמצעות המשטרה ושירותי הרווחה.

עמותת סהר מכתב אלמוני
קטע מתוך המכתב המקורי בעמוד הפייסבוק של עמותת סה”ר

המכתב נקרא “סגירת חשבונות” וכשמו כן הוא. הכותבת פונה אל כל הגברים באשר הם באופן ישיר, ומתחילה לגולל את השתלשלות האירועים מאז הייתה בת 7 באמצעות משפטים קצרים ומרומזים, ביניהם היא פונה אל הקורא ולא מרפה ממנו לרגע, במטרה לגרום לו להבין שאותו אדם עליו היא מדברת, האדם שהפך את חייה לגיהנום, יכול להיות כל אחד שאנחנו מכירים, נורמטיבי ככל שיהיה.

7 שנים ארוכות נמשכה ההתעללות עליה מסופר במכתב, והרושם המתקבל ממנו הוא חד משמעי: גם היום, שנים אחרי, הפחד הוא הגורם המשמעותי בחייה של הכותבת. פחד משתק ומסרס שמונע ממנה לחיות את חייה בשלווה, וממלא אותה באש בוערת, אש ששורפת כרגע את קיר עמוד הפייסבוק של סה”ר , אך עם קצת אומץ, תפרוץ החוצה ותחשוף  לעולם את אלה שעברו על החוק ומיררו את חייה.

קשה להאמין שדברים מהסוג הזה קורים מתחת לאף שלנו. אבל הם שם, ועצוב לחשוב כי רוב הסיכויים שגם אם מדובר באף שלכם, אתם כנראה לעולם לא תדעו על כך. אם המכתב נגע גם בכם, אתם מוזמנים למלא את רצונה היחד של הכותבת: לחשוף את הסיפור לעולם, ולשתף אותו, כדי לנסות ולפקוח עוד כמה זוגות עיניים עצומות.

קליק כאן בכדי לקרוא ולשתף את המכתב המלא.
קליק למידע על העמותה ולאפשרויות ההתנדבות בה

לייק לפטריה בפייסבוק