פרסום קריאייטיב ותופעות רשת

איך להתמודד עם הוצאות לא צפויות?

כל אחד מצא את עצמו מתמודד ברגע אחד עם הוצאה בלתי צפויה – המקרר התקלקל באופן פתאומי בבוקר אחד, שן סוררת נזקקת לעקירה ולשתל יקר, כל אלו ועוד הן הוצאות שיכולות לצוץ באופן פתאומי וליצור עבורנו קושי לממן אותן, אפילו אם תכננו והקפדנו על עמידה בתקציב המשפחתי. כיצד ניתן להתכונן מראש ולצפות את הבלתי צפוי וכיצד ניתן להתמודד עם הוצאה מפתיעה, גם כאשר לא התכוננו אליה?

Credit: Shutterstock

לפני הכל, מהן הוצאות בלתי צפויות?

ראשית, חשוב לדייק את המונח "הוצאות בלתי צפויות"; הוצאות אלה הן הוצאות שלא ניתן היה לחזות אותן מראש באף דרך. יש להבדיל ביניהן ובין הוצאות שאינן הוצאות שבשגרה, אך כאלה שבהחלט ניתן היה להתכונן אליהן מראש. כך, למשל, ההוצאות של חודשי הקיץ, לרבות קייטנות, חופשות, משחקים, בריכה, נופשים, כל אלה אינן הוצאות שבשגרה, אך ניתן בפה מלא לומר כי הן חוזרות על עצמן, מדי שנה, וכי בהחלט ניתן להיערך אליהן כלכלית בחודשים שלפני כן [מציעה לחשוב על דוגמא אחרת שרלוונטית יותר בקורונה מאשר נופש ובריכה]. הוצאות שאינן הוצאות שגרתיות, כגון הוצאות שמתרחשות באופן קבוע בעונה מסוימת או הוצאות שניתן לצפות להן ללא הערכת זמן מוגדרת, אינן הוצאות לא צפויות, ועבורן יש לתכנן תקציב משפחתי מקיף שנפרש על פני שנה שלמה, או יותר, וכולל בתוכו את כל ההוצאות הנ"ל.

כיצד מתמודדים עם הוצאה בלתי צפויה?

לאחר שביססנו כי הוצאות בלתי צפויות הן כאלה שמופיעות בפתאומיות ואין כיצד לחזות אותן, נחשוב כיצד אנו מסוגלים להתמודד איתן. עבור הוצאות בלתי צפויות, יש לנו כמה כלים פיננסים שעומדים לרשותנו – חסכון ייעודי, פריסת חיוב או הלוואות.

חסכון ייעודי – אם אתם קוראים את המאמר הזה כאשר אתם בתהליך תכנון תקציב משפחתי ועוד לא עמדתם בפני הוצאה בלתי צפויה, תוכלו ליצור לעצמכם חשבון חסכון ייעודי שמיועד בדיוק להוצאות הללו. חשבו כמה תוכלו להפריש מדי חודש לחסכון, שיעמוד לרשותכם. בפעם הבאה שמתקלקל המקרר לדוגמה, תוכלו לפתוח את החסכון, להשתמש בכסף ולהתחיל לחסוך מחדש בחודש הבא.

חיוב חודשי קבוע – גם כאן, תוכלו להיערך מראש כאשר אתם מתכננים תקציב. באפשרותכם לשלוט בחיוב האשראי החודשי שלכם ולהחליט מהו הסכום המקסימלי אותו תוכלו לשלם מדי חודש. באם נתקלתם בהוצאה בלתי צפויה, תשלמו בכרטיס האשראי רק את הסכום המקסימלי שהגדרתם, והיתרה תעבור לתשלום בחודש הבא. בתוספת ריבית…

פריסת חיוב חודשי – במידה שכבר הופתעתם עם הוצאה לא צפויה, תוכלו לפרוס את החיוב החודשי של אותו החוש בו ביצעתם את ההוצאה לתשלומים נושאי ריבית, כאשר בחודש הראשון –  לא תצטרכו לשלם כלל.

הלוואה חוץ בנקאית – אם אתם זקוקים לסכום כסף באופן מיידי, כזה שחורג ממסגרת האשראי שלכם למשל, תוכלו לבקש הלוואה חוץ בנקאית. הלוואות כאלה, לרוב, יוכלו לעמוד לרשותכם תוך מספר ימים מרגע הבקשה, ואתם תוכלו לקבוע את מספר תשלומי ההחזר ואת גובה ההחזר שתוכלו לעמוד בו.

לסיכום, הוצאה בלתי צפויה יוצרת קושי כלכלי לעמוד בה, אך חשוב לדעת כי קיימים מספר פתרונות ודרכי התמודדות שיוכלו לסייע לכם לשלם את ההוצאה הבלתי צפויה ולחזור לנתיב הכלכלי המתוכנן במהרה.

אי עמידה בפירעון ההלוואה עלול לגרור חיוב בריבית פיגורים והליכי הוצאה לפועל. המלווה: כאל מימון בע"מ. כפוף לתנאי החברה ולעמידה בתנאי החיתום.

לייק לפטריה בפייסבוק

תגובות
Loading...