בדיקת הראייה הזאת הולכת להפתיע אתכם

קחו רגע לחשוב ותענו בכנות: מתי בפעם האחרונה ביצעתם בדיקת ראייה? אם אין לכם משקפיים והתשובה שלכם היא “אני לא זוכר אבל יש מצב שעשיתי אחת כזאת בכיתה א”, סביר שאתם האדם הממוצע. כידוע, הראייה נפגעת ונחלשת ככל שהגיל שלנו עולה, במיוחד כשמדובר ב’דור המחשבים’ המעביר שעות על גבי שעות בכל יום בבהייה במסך המחשב, מסך הסמארטפון או בצפייה בטלויזיה.

קמפיין חדש ויצירתי של ארגון UHAC הקנדי, מאפשר לכם לבצע בדיקת ראייה באופן עצמאי באמצעות צפייה בסרטון מיוחד שהעלו לרשת לפני ימים אחדים. על מנת לבצע את בדיקת הראייה עליכם לשבת במרחק סביר ממסך המחשב ולעקוב אחרי ההוראות הפשוטות בסרטון. כמו בכל בדיקת ראייה, תתבקשו לקרוא אותיות בגדלים שונים ולבחון עד כמה העיניים שלכם עדין חדות.


אולם, כפי שאתם ודאי מניחים, לא היינו כותבים כאן אייטם שלם על בדיקת ראייה ממוחשבת, שכן אני בטוח שקיימות המון כאלה ברחבי הרשת. סרטון בדיקת הראייה הזה (וזה בדיוק הזמן לצפות בו לפני שאתם ממשיכים לקרוא) מקבל טוויסט מעניין מצליח להפתיע את הצופים עם סיום מאוד לא צפוי.

בשלב הזה, אתם כבר יודעים שמדובר בעצם בבדיקת שמיעה ולא בבדיקת ראייה. במשרד הפרסום DraftFCB הקנדי מסבירים בתיאור הסרטון ביוטיוב כי למרות העובדה שגם הראייה וגם השמיעה שלנו הופכות פחות ופחות איכותיות עם השנים, אנשים נוטים להודות רק בבעיית ראיה ולהתכחש לחלוטין לבעיות השמיעה שלהם. זאת גם הסיבה לכך שמבוגרים רבים מרכיבים משקפיים אך מעט מאוד מהם משתמשים במכשירי שמיעה על אף השמיעה הלקויה שלהם. מטרת הקמפיין היא כמובן לגרום לאנשים לפנות לארגון ולקבל עזרה בכל מה שקשור לליקויי שמיעה בכל הגילאים.

לייק לפטריה בפייסבוק